Groenpeil

Tjamsweer in Eemsdelta

Buurt in wijk Appingedam-West, gemeente Eemsdelta, postcodegebied 9901. 530 inwoners in 228 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 156 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 57,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,5%.

Woningen
228
CBS 2025
Inwoners
530
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 293.000
CBS 2025, gemeente € 250.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
57,1%
EP-Online, 156 gelabeld
Dekking energielabels
68,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Tjamsweer
Labelverdeling Tjamsweer
LabelAandeelWoningen
A++++11,5%18
A+++9,6%15
A++1,3%2
A+7,1%11
A15,4%24
B12,2%19
C19,9%31
D16,0%25
E3,8%6
F2,6%4
G0,6%1
Totaal gelabeld100%156
Ter vergelijking: gemeente Eemsdelta
Ter vergelijking: gemeente Eemsdelta
LabelAandeelWoningen
A++++5,3%768
A+++10,2%1.478
A++1,2%176
A+2,9%417
A22,5%3.259
B11,4%1.652
C22,6%3.277
D9,1%1.320
E5,2%748
F4,2%604
G5,3%774
Totaal gelabeld100%14.473
Energielabels Tjamsweer vergeleken met Eemsdelta
LabelStavenTjamsweerEemsdelta
A++++11,5%5,3%
A+++9,6%10,2%
A++1,3%1,2%
A+7,1%2,9%
A15,4%22,5%
B12,2%11,4%
C19,9%22,6%
D16,0%9,1%
E3,8%5,2%
F2,6%4,2%
G0,6%5,3%

Tjamsweer Eemsdelta

Deze verdeling gaat over de 68,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Tjamsweer vergeleken met Eemsdelta
BouwperiodeStavenTjamsweerEemsdelta
vóór 194510,3%15,6%
1945–19641,9%10,5%
1965–197462,2%15,0%
1975–19911,3%24,7%
1992–20051,3%9,8%
2006–20140,6%6,4%
2015 en later22,4%18,0%

Tjamsweer Eemsdelta

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 62,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Tjamsweer vergeleken met Eemsdelta
WoningtypeStavenTjamsweerEemsdelta
Vrijstaand19,9%21,7%
Twee-onder-een-kap50,6%25,1%
Hoekwoning5,8%8,1%
Tussenwoning23,7%22,2%
Appartement0,0%22,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Tjamsweer Eemsdelta

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
57,0%
CBS 2024
Installaties
121
53,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
485 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Appingedam-West

Alle buurten in Eemsdelta

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.