Groenpeil

Bolhaar in Enschede

Buurt in wijk Wijk 04 Enschede-Noord, gemeente Enschede, postcodegebied 7521 en postcodegebied 7522. 1.780 inwoners in 857 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 448 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 34,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,4%.

Woningen
857
CBS 2025
Inwoners
1.780
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 420.000
CBS 2025, gemeente € 301.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
34,4%
EP-Online, 448 gelabeld
Dekking energielabels
52,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Bolhaar
Labelverdeling Bolhaar
LabelAandeelWoningen
A++++3,8%17
A+++0,9%4
A+1,8%8
A10,5%47
B17,4%78
C31,5%141
D15,4%69
E10,7%48
F5,4%24
G2,7%12
Totaal gelabeld100%448
Ter vergelijking: gemeente Enschede
Ter vergelijking: gemeente Enschede
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%458
A+++2,6%1.374
A++1,8%973
A+3,8%2.035
A30,5%16.310
B16,8%8.958
C24,8%13.229
D8,6%4.570
E4,9%2.592
F2,9%1.567
G2,5%1.357
Totaal gelabeld100%53.423
Energielabels Bolhaar vergeleken met Enschede
LabelStavenBolhaarEnschede
A++++3,8%0,9%
A+++0,9%2,6%
A++0,0%1,8%
A+1,8%3,8%
A10,5%30,5%
B17,4%16,8%
C31,5%24,8%
D15,4%8,6%
E10,7%4,9%
F5,4%2,9%
G2,7%2,5%

Bolhaar Enschede

Deze verdeling gaat over de 52,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Bolhaar vergeleken met Enschede
BouwperiodeStavenBolhaarEnschede
vóór 19455,4%15,2%
1945–196429,5%17,3%
1965–197440,6%16,1%
1975–199118,8%20,1%
1992–20050,7%14,4%
2006–20140,7%9,0%
2015 en later4,5%7,9%

Bolhaar Enschede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 40,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Bolhaar vergeleken met Enschede
WoningtypeStavenBolhaarEnschede
Vrijstaand28,3%7,1%
Twee-onder-een-kap23,2%17,1%
Hoekwoning4,5%7,8%
Tussenwoning6,9%22,5%
Appartement37,1%45,2%
Onbekend type0,0%0,3%

Bolhaar Enschede

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
227
26,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.078 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Enschede-Noord

Alle buurten in Enschede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.