Groenpeil

Voortman-Amelink in Enschede

Buurt in wijk Wijk 04 Enschede-Noord, gemeente Enschede, postcodegebied 7523 en postcodegebied 7524. 1.265 inwoners in 515 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 339 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,7%.

Woningen
515
CBS 2025
Inwoners
1.265
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 358.000
CBS 2025, gemeente € 301.000
Koopwoningen
47,0%
CBS 2025
Label A of B
51,3%
EP-Online, 339 gelabeld
Dekking energielabels
65,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Voortman-Amelink
Labelverdeling Voortman-Amelink
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++0,9%3
A++0,3%1
A+0,9%3
A21,8%74
B27,1%92
C28,3%96
D7,7%26
E4,7%16
F5,6%19
G2,4%8
Totaal gelabeld100%339
Ter vergelijking: gemeente Enschede
Ter vergelijking: gemeente Enschede
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%456
A+++2,4%1.260
A++1,8%947
A+3,7%1.981
A30,3%16.103
B16,7%8.890
C25,0%13.318
D8,7%4.630
E5,0%2.666
F3,0%1.586
G2,6%1.374
Totaal gelabeld100%53.211
Energielabels Voortman-Amelink vergeleken met Enschede
LabelStavenVoortman-AmelinkEnschede
A++++0,3%0,9%
A+++0,9%2,4%
A++0,3%1,8%
A+0,9%3,7%
A21,8%30,3%
B27,1%16,7%
C28,3%25,0%
D7,7%8,7%
E4,7%5,0%
F5,6%3,0%
G2,4%2,6%

Voortman-Amelink Enschede

Deze verdeling gaat over de 65,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Voortman-Amelink vergeleken met Enschede
BouwperiodeStavenVoortman-AmelinkEnschede
vóór 194511,5%15,1%
1945–196445,1%17,4%
1965–19740,6%16,2%
1975–199114,2%20,1%
1992–20058,8%14,4%
2006–201419,5%9,0%
2015 en later0,3%7,7%

Voortman-Amelink Enschede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 45,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Voortman-Amelink vergeleken met Enschede
WoningtypeStavenVoortman-AmelinkEnschede
Vrijstaand13,6%7,1%
Twee-onder-een-kap20,1%17,4%
Hoekwoning19,8%7,5%
Tussenwoning28,9%22,6%
Appartement17,7%45,1%
Onbekend type0,0%0,3%

Voortman-Amelink Enschede

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
28,0%
CBS 2024
Installaties
106
20,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
423 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Enschede-Noord

Alle buurten in Enschede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.