Groenpeil

Drienerveld-U.T. in Enschede

Buurt in wijk Wijk 04 Enschede-Noord, gemeente Enschede, postcodegebied 7521 en postcodegebied 7522. 3.210 inwoners in 1.605 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.595 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 42,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,7%.

Woningen
1.605
CBS 2025
Inwoners
3.210
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 157.000
CBS 2025, gemeente € 301.000
Koopwoningen
7,0%
CBS 2025
Label A of B
42,4%
EP-Online, 1.595 gelabeld
Dekking energielabels
99,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Drienerveld-U.T.
Labelverdeling Drienerveld-U.T.
LabelAandeelWoningen
A+++0,1%2
A++3,8%60
A+4,6%73
A15,3%244
B18,7%298
C42,7%681
D6,0%95
E6,2%99
F1,6%25
G1,1%18
Totaal gelabeld100%1.595
Ter vergelijking: gemeente Enschede
Ter vergelijking: gemeente Enschede
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%456
A+++2,4%1.260
A++1,8%947
A+3,7%1.981
A30,3%16.103
B16,7%8.890
C25,0%13.318
D8,7%4.630
E5,0%2.666
F3,0%1.586
G2,6%1.374
Totaal gelabeld100%53.211
Energielabels Drienerveld-U.T. vergeleken met Enschede
LabelStavenDrienerveld-U.T.Enschede
A++++0,0%0,9%
A+++0,1%2,4%
A++3,8%1,8%
A+4,6%3,7%
A15,3%30,3%
B18,7%16,7%
C42,7%25,0%
D6,0%8,7%
E6,2%5,0%
F1,6%3,0%
G1,1%2,6%

Drienerveld-U.T. Enschede

Deze verdeling gaat over de 99,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Drienerveld-U.T. vergeleken met Enschede
BouwperiodeStavenDrienerveld-U.T.Enschede
vóór 19450,3%15,1%
1945–19641,4%17,4%
1965–197426,4%16,2%
1975–199131,8%20,1%
1992–20053,5%14,4%
2006–201415,8%9,0%
2015 en later20,8%7,7%

Drienerveld-U.T. Enschede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 31,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Drienerveld-U.T. vergeleken met Enschede
WoningtypeStavenDrienerveld-U.T.Enschede
Vrijstaand2,9%7,1%
Twee-onder-een-kap0,4%17,4%
Hoekwoning0,7%7,5%
Tussenwoning1,1%22,6%
Appartement87,6%45,1%
Onbekend type7,3%0,3%

Drienerveld-U.T. Enschede

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
3,0%
CBS 2024
Installaties
27
1,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
192 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 04 Enschede-Noord

Alle buurten in Enschede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.