Groenpeil

Deppenbroek in Enschede

Buurt in wijk Wijk 04 Enschede-Noord, gemeente Enschede, postcodegebied 7522 en postcodegebied 7523 en postcodegebied 7524. 4.475 inwoners in 2.344 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.725 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 44,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,4%.

Woningen
2.344
CBS 2025
Inwoners
4.475
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 239.000
CBS 2025, gemeente € 301.000
Koopwoningen
38,0%
CBS 2025
Label A of B
44,1%
EP-Online, 1.725 gelabeld
Dekking energielabels
73,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Deppenbroek
Labelverdeling Deppenbroek
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%4
A++0,1%2
A+1,2%21
A24,8%427
B17,8%307
C39,4%680
D7,8%134
E6,2%107
F1,2%21
G1,3%22
Totaal gelabeld100%1.725
Ter vergelijking: gemeente Enschede
Ter vergelijking: gemeente Enschede
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%458
A+++2,6%1.374
A++1,8%973
A+3,8%2.035
A30,5%16.310
B16,8%8.958
C24,8%13.229
D8,6%4.570
E4,9%2.592
F2,9%1.567
G2,5%1.357
Totaal gelabeld100%53.423
Energielabels Deppenbroek vergeleken met Enschede
LabelStavenDeppenbroekEnschede
A++++0,0%0,9%
A+++0,2%2,6%
A++0,1%1,8%
A+1,2%3,8%
A24,8%30,5%
B17,8%16,8%
C39,4%24,8%
D7,8%8,6%
E6,2%4,9%
F1,2%2,9%
G1,3%2,5%

Deppenbroek Enschede

Deze verdeling gaat over de 73,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Deppenbroek vergeleken met Enschede
BouwperiodeStavenDeppenbroekEnschede
vóór 19452,4%15,2%
1945–196432,5%17,3%
1965–197434,7%16,1%
1975–19918,7%20,1%
1992–200517,0%14,4%
2006–20144,7%9,0%
2015 en later0,0%7,9%

Deppenbroek Enschede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 34,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Deppenbroek vergeleken met Enschede
WoningtypeStavenDeppenbroekEnschede
Vrijstaand1,6%7,1%
Twee-onder-een-kap12,8%17,1%
Hoekwoning7,5%7,8%
Tussenwoning24,0%22,5%
Appartement54,1%45,2%
Onbekend type0,0%0,3%

Deppenbroek Enschede

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
16,0%
CBS 2024
Installaties
195
8,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
692 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Enschede-Noord

Alle buurten in Enschede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.