Groenpeil

Buitengebied Vaassen in Epe

Buurt in wijk Wijk 02 Vaassen, gemeente Epe, postcodegebied 8171 en postcodegebied 8172. 1.715 inwoners in 654 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 281 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
654
CBS 2025
Inwoners
1.715
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 694.000
CBS 2025, gemeente € 459.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
38,4%
EP-Online, 281 gelabeld
Dekking energielabels
43,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Vaassen
Labelverdeling Buitengebied Vaassen
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%3
A+++1,4%4
A++1,4%4
A+1,8%5
A12,8%36
B19,9%56
C26,3%74
D6,0%17
E8,2%23
F5,3%15
G15,7%44
Totaal gelabeld100%281
Ter vergelijking: gemeente Epe
Ter vergelijking: gemeente Epe
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%144
A+++4,3%417
A++1,3%131
A+2,2%214
A32,9%3.203
B15,0%1.457
C20,9%2.035
D8,7%849
E5,0%483
F3,9%380
G4,2%408
Totaal gelabeld100%9.721
Energielabels Buitengebied Vaassen vergeleken met Epe
LabelStavenBuitengebied VaassenEpe
A++++1,1%1,5%
A+++1,4%4,3%
A++1,4%1,3%
A+1,8%2,2%
A12,8%32,9%
B19,9%15,0%
C26,3%20,9%
D6,0%8,7%
E8,2%5,0%
F5,3%3,9%
G15,7%4,2%

Buitengebied Vaassen Epe

Deze verdeling gaat over de 43,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Vaassen vergeleken met Epe
BouwperiodeStavenBuitengebied VaassenEpe
vóór 194537,7%11,2%
1945–196410,7%14,8%
1965–19748,2%24,6%
1975–199121,7%23,4%
1992–200516,7%9,8%
2006–20143,9%9,2%
2015 en later1,1%7,1%

Buitengebied Vaassen Epe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 37,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Vaassen vergeleken met Epe
WoningtypeStavenBuitengebied VaassenEpe
Vrijstaand63,7%24,4%
Twee-onder-een-kap18,9%16,7%
Hoekwoning1,1%7,7%
Tussenwoning0,0%24,3%
Appartement0,4%24,4%
Onbekend type16,0%2,5%

Buitengebied Vaassen Epe

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
203
31,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.262 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Vaassen

Alle buurten in Epe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.