Groenpeil

Krugerstraat Noord in Epe

Buurt in wijk Wijk 02 Vaassen, gemeente Epe, postcodegebied 8171. 600 inwoners in 277 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 171 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
277
CBS 2025
Inwoners
600
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 484.000
CBS 2025, gemeente € 459.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
48,5%
EP-Online, 171 gelabeld
Dekking energielabels
61,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Krugerstraat Noord
Labelverdeling Krugerstraat Noord
LabelAandeelWoningen
A+++26,9%46
A++0,6%1
A+1,2%2
A9,4%16
B10,5%18
C24,6%42
D10,5%18
E6,4%11
F5,8%10
G4,1%7
Totaal gelabeld100%171
Ter vergelijking: gemeente Epe
Ter vergelijking: gemeente Epe
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%144
A+++4,3%417
A++1,3%131
A+2,2%214
A32,9%3.203
B15,0%1.457
C20,9%2.035
D8,7%849
E5,0%483
F3,9%380
G4,2%408
Totaal gelabeld100%9.721
Energielabels Krugerstraat Noord vergeleken met Epe
LabelStavenKrugerstraat NoordEpe
A++++0,0%1,5%
A+++26,9%4,3%
A++0,6%1,3%
A+1,2%2,2%
A9,4%32,9%
B10,5%15,0%
C24,6%20,9%
D10,5%8,7%
E6,4%5,0%
F5,8%3,9%
G4,1%4,2%

Krugerstraat Noord Epe

Deze verdeling gaat over de 61,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Krugerstraat Noord vergeleken met Epe
BouwperiodeStavenKrugerstraat NoordEpe
vóór 194511,1%11,2%
1945–196433,3%14,8%
1965–197417,0%24,6%
1975–199119,3%23,4%
1992–200511,1%9,8%
2006–20140,6%9,2%
2015 en later7,6%7,1%

Krugerstraat Noord Epe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 33,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Krugerstraat Noord vergeleken met Epe
WoningtypeStavenKrugerstraat NoordEpe
Vrijstaand51,5%24,4%
Twee-onder-een-kap11,7%16,7%
Hoekwoning13,5%7,7%
Tussenwoning11,1%24,3%
Appartement12,3%24,4%
Onbekend type0,0%2,5%

Krugerstraat Noord Epe

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
40,0%
CBS 2024
Installaties
77
27,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
361 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Vaassen

Alle buurten in Epe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.