Groenpeil

Vogelbuurt in Epe

Buurt in wijk Wijk 02 Vaassen, gemeente Epe, postcodegebied 8172. 880 inwoners in 389 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 301 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
389
CBS 2025
Inwoners
880
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 348.000
CBS 2025, gemeente € 459.000
Koopwoningen
50,0%
CBS 2025
Label A of B
58,8%
EP-Online, 301 gelabeld
Dekking energielabels
77,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vogelbuurt
Labelverdeling Vogelbuurt
LabelAandeelWoningen
A++14,6%44
A+2,7%8
A33,2%100
B8,3%25
C21,6%65
D11,3%34
E3,0%9
F2,3%7
G3,0%9
Totaal gelabeld100%301
Ter vergelijking: gemeente Epe
Ter vergelijking: gemeente Epe
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%144
A+++4,3%417
A++1,3%131
A+2,2%214
A32,9%3.203
B15,0%1.457
C20,9%2.035
D8,7%849
E5,0%483
F3,9%380
G4,2%408
Totaal gelabeld100%9.721
Energielabels Vogelbuurt vergeleken met Epe
LabelStavenVogelbuurtEpe
A++++0,0%1,5%
A+++0,0%4,3%
A++14,6%1,3%
A+2,7%2,2%
A33,2%32,9%
B8,3%15,0%
C21,6%20,9%
D11,3%8,7%
E3,0%5,0%
F2,3%3,9%
G3,0%4,2%

Vogelbuurt Epe

Deze verdeling gaat over de 77,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vogelbuurt vergeleken met Epe
BouwperiodeStavenVogelbuurtEpe
vóór 19457,6%11,2%
1945–19644,3%14,8%
1965–197439,5%24,6%
1975–19910,3%23,4%
1992–20051,7%9,8%
2006–201446,5%9,2%
2015 en later0,0%7,1%

Vogelbuurt Epe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 46,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vogelbuurt vergeleken met Epe
WoningtypeStavenVogelbuurtEpe
Vrijstaand8,0%24,4%
Twee-onder-een-kap14,6%16,7%
Hoekwoning15,9%7,7%
Tussenwoning42,2%24,3%
Appartement19,3%24,4%
Onbekend type0,0%2,5%

Vogelbuurt Epe

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
27,0%
CBS 2024
Installaties
69
17,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
308 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Vaassen

Alle buurten in Epe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.