Groenpeil

Harlingen

Gemeente Harlingen in Fryslân, 16.210 inwoners en 8.124 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
8.124
CBS 2025
Inwoners
16.210
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 263.000
CBS 2025
Label A of B
74,2%
van 5.150 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
63,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Harlingen
Labelverdeling Harlingen
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%9
A+++7,9%407
A++0,8%42
A+4,0%208
A48,2%2.482
B13,1%673
C13,4%691
D5,0%257
E2,4%125
F2,1%107
G2,9%149
Totaal gelabeld100%5.150
Energielabels in Harlingen
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++0,2%9
A+++7,9%407
A++0,8%42
A+4,0%208
A48,2%2.482
B13,1%673
C13,4%691
D5,0%257
E2,4%125
F2,1%107
G2,9%149

Deze verdeling gaat over de 63,4% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 5.150 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Harlingen
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 194516,2%836
1945–196411,0%565
1965–197419,7%1.015
1975–199120,3%1.048
1992–20059,2%472
2006–20149,8%503
2015 en later13,8%711

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Harlingen
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand10,9%562
Twee-onder-een-kap24,8%1.279
Hoekwoning5,5%282
Tussenwoning32,9%1.696
Appartement25,7%1.325
Onbekend type0,1%6

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
4.456
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
14,9 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
54,8
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
71
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Harlingen

9 buurten met voldoende data. 3 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Binnenstad2.02853,6%54,5%
De Spiker en het industrieterrein Hermes1.14574,0%58,2%
Koningsbuurt14662,9%47,9%
Midlum23970,5%61,1%
Oosterpark3.13981,9%68,3%
Plan-Zuid68296,6%89,9%
Trebolbuurt41263,4%66,3%
Verspreide huizen Wijnaldum6920,8%34,8%
Wijnaldum15170,7%54,3%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Harlingen

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.