Groenpeil

De Spiker en het industrieterrein Hermes in Harlingen

Buurt in wijk Wijk 00 Harlingen, gemeente Harlingen, postcodegebied 8861. 1.830 inwoners in 1.145 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 662 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 74,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 74,3%.

Woningen
1.145
CBS 2025
Inwoners
1.830
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
CBS 2025, gemeente € 263.000
Koopwoningen
45,0%
CBS 2025
Label A of B
74,3%
EP-Online, 662 gelabeld
Dekking energielabels
57,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Spiker en het industrieterrein Hermes
Labelverdeling De Spiker en het industrieterrein Hermes
LabelAandeelWoningen
A+++13,1%87
A++0,3%2
A+20,4%135
A33,2%220
B7,3%48
C17,7%117
D4,8%32
E1,2%8
F0,8%5
G1,2%8
Totaal gelabeld100%662
Ter vergelijking: gemeente Harlingen
Ter vergelijking: gemeente Harlingen
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%8
A+++7,8%398
A++0,8%42
A+3,7%190
A48,8%2.495
B13,1%667
C13,3%680
D4,9%251
E2,4%125
F2,1%108
G2,9%147
Totaal gelabeld100%5.111
Energielabels De Spiker en het industrieterrein Hermes vergeleken met Harlingen
LabelStavenDe Spiker en het industrieterrein HermesHarlingen
A++++0,0%0,2%
A+++13,1%7,8%
A++0,3%0,8%
A+20,4%3,7%
A33,2%48,8%
B7,3%13,1%
C17,7%13,3%
D4,8%4,9%
E1,2%2,4%
F0,8%2,1%
G1,2%2,9%

De Spiker en het industrieterrein Hermes Harlingen

Deze verdeling gaat over de 57,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Spiker en het industrieterrein Hermes vergeleken met Harlingen
BouwperiodeStavenDe Spiker en het industrieterrein HermesHarlingen
vóór 194528,4%15,8%
1945–19643,3%11,0%
1965–197429,0%20,0%
1975–199119,5%20,5%
1992–20050,0%9,2%
2006–20146,6%9,9%
2015 en later13,1%13,7%

De Spiker en het industrieterrein Hermes Harlingen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 29,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Spiker en het industrieterrein Hermes vergeleken met Harlingen
WoningtypeStavenDe Spiker en het industrieterrein HermesHarlingen
Vrijstaand6,0%10,8%
Twee-onder-een-kap25,7%25,4%
Hoekwoning4,4%4,9%
Tussenwoning23,9%33,0%
Appartement39,7%25,8%
Onbekend type0,3%0,1%

De Spiker en het industrieterrein Hermes Harlingen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
38,0%
CBS 2024
Installaties
364
31,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.131 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
13 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Harlingen

Alle buurten in Harlingen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.