Groenpeil

Oosterpark in Harlingen

Buurt in wijk Wijk 00 Harlingen, gemeente Harlingen, postcodegebied 8862. 7.405 inwoners in 3.139 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.139 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 81,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 74,3%.

Woningen
3.139
CBS 2025
Inwoners
7.405
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 265.000
CBS 2025, gemeente € 263.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
81,4%
EP-Online, 2.139 gelabeld
Dekking energielabels
68,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oosterpark
Labelverdeling Oosterpark
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%8
A+++5,6%120
A++1,3%27
A+1,4%31
A60,1%1.285
B12,6%270
C13,6%290
D3,6%78
E1,0%21
F0,3%6
G0,1%3
Totaal gelabeld100%2.139
Ter vergelijking: gemeente Harlingen
Ter vergelijking: gemeente Harlingen
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%8
A+++7,8%398
A++0,8%42
A+3,7%190
A48,8%2.495
B13,1%667
C13,3%680
D4,9%251
E2,4%125
F2,1%108
G2,9%147
Totaal gelabeld100%5.111
Energielabels Oosterpark vergeleken met Harlingen
LabelStavenOosterparkHarlingen
A++++0,4%0,2%
A+++5,6%7,8%
A++1,3%0,8%
A+1,4%3,7%
A60,1%48,8%
B12,6%13,1%
C13,6%13,3%
D3,6%4,9%
E1,0%2,4%
F0,3%2,1%
G0,1%2,9%

Oosterpark Harlingen

Deze verdeling gaat over de 68,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oosterpark vergeleken met Harlingen
BouwperiodeStavenOosterparkHarlingen
vóór 19450,1%15,8%
1945–196412,0%11,0%
1965–197434,4%20,0%
1975–199119,5%20,5%
1992–200514,4%9,2%
2006–201410,7%9,9%
2015 en later8,9%13,7%

Oosterpark Harlingen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 34,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oosterpark vergeleken met Harlingen
WoningtypeStavenOosterparkHarlingen
Vrijstaand8,7%10,8%
Twee-onder-een-kap31,5%25,4%
Hoekwoning4,8%4,9%
Tussenwoning43,3%33,0%
Appartement11,7%25,8%
Onbekend type0,0%0,1%

Oosterpark Harlingen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
72,0%
CBS 2024
Installaties
2.003
63,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
6.553 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
20
37 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Harlingen

Alle buurten in Harlingen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.