Groenpeil

Plan-Zuid in Harlingen

Buurt in wijk Wijk 00 Harlingen, gemeente Harlingen, postcodegebied 8862. 1.050 inwoners in 682 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 612 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 96,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 74,3%.

Woningen
682
CBS 2025
Inwoners
1.050
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 197.000
CBS 2025, gemeente € 263.000
Koopwoningen
13,0%
CBS 2025
Label A of B
96,4%
EP-Online, 612 gelabeld
Dekking energielabels
89,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Plan-Zuid
Labelverdeling Plan-Zuid
LabelAandeelWoningen
A+++23,2%142
A+0,2%1
A61,4%376
B11,6%71
C1,6%10
D0,3%2
F0,8%5
G0,8%5
Totaal gelabeld100%612
Ter vergelijking: gemeente Harlingen
Ter vergelijking: gemeente Harlingen
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%8
A+++7,8%398
A++0,8%42
A+3,7%190
A48,8%2.495
B13,1%667
C13,3%680
D4,9%251
E2,4%125
F2,1%108
G2,9%147
Totaal gelabeld100%5.111
Energielabels Plan-Zuid vergeleken met Harlingen
LabelStavenPlan-ZuidHarlingen
A++++0,0%0,2%
A+++23,2%7,8%
A++0,0%0,8%
A+0,2%3,7%
A61,4%48,8%
B11,6%13,1%
C1,6%13,3%
D0,3%4,9%
E0,0%2,4%
F0,8%2,1%
G0,8%2,9%

Plan-Zuid Harlingen

Deze verdeling gaat over de 89,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Plan-Zuid vergeleken met Harlingen
BouwperiodeStavenPlan-ZuidHarlingen
vóór 19450,5%15,8%
1945–196426,6%11,0%
1965–19740,0%20,0%
1975–199117,6%20,5%
1992–20050,0%9,2%
2006–201414,1%9,9%
2015 en later41,2%13,7%

Plan-Zuid Harlingen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 41,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Plan-Zuid vergeleken met Harlingen
WoningtypeStavenPlan-ZuidHarlingen
Vrijstaand3,9%10,8%
Twee-onder-een-kap12,6%25,4%
Hoekwoning4,9%4,9%
Tussenwoning38,2%33,0%
Appartement40,2%25,8%
Onbekend type0,2%0,1%

Plan-Zuid Harlingen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
74,0%
CBS 2024
Installaties
415
60,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.163 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Harlingen

Alle buurten in Harlingen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.