Groenpeil

Agterpoort in Krimpenerwaard

Buurt in wijk Wijk 08 Haastrecht, gemeente Krimpenerwaard, postcodegebied 2851. 525 inwoners in 266 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 172 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,7%.

Woningen
266
CBS 2025
Inwoners
525
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 353.000
CBS 2025, gemeente € 414.000
Koopwoningen
44,0%
CBS 2025
Label A of B
66,3%
EP-Online, 172 gelabeld
Dekking energielabels
64,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Agterpoort
Labelverdeling Agterpoort
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%1
A+2,3%4
A48,8%84
B14,5%25
C14,5%25
D5,2%9
E5,8%10
F4,1%7
G4,1%7
Totaal gelabeld100%172
Ter vergelijking: gemeente Krimpenerwaard
Ter vergelijking: gemeente Krimpenerwaard
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%175
A+++4,1%604
A++1,2%177
A+5,1%748
A28,1%4.137
B15,0%2.216
C22,6%3.325
D10,0%1.468
E5,3%775
F3,4%505
G4,1%599
Totaal gelabeld100%14.729
Energielabels Agterpoort vergeleken met Krimpenerwaard
LabelStavenAgterpoortKrimpenerwaard
A++++0,6%1,2%
A+++0,0%4,1%
A++0,0%1,2%
A+2,3%5,1%
A48,8%28,1%
B14,5%15,0%
C14,5%22,6%
D5,2%10,0%
E5,8%5,3%
F4,1%3,4%
G4,1%4,1%

Agterpoort Krimpenerwaard

Deze verdeling gaat over de 64,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Agterpoort vergeleken met Krimpenerwaard
BouwperiodeStavenAgterpoortKrimpenerwaard
vóór 19459,3%13,4%
1945–196477,9%13,4%
1965–19741,7%23,4%
1975–19910,6%20,1%
1992–20054,7%9,3%
2006–20141,7%11,3%
2015 en later4,1%9,1%

Agterpoort Krimpenerwaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 77,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Agterpoort vergeleken met Krimpenerwaard
WoningtypeStavenAgterpoortKrimpenerwaard
Vrijstaand7,0%13,6%
Twee-onder-een-kap24,4%16,3%
Hoekwoning16,3%9,6%
Tussenwoning52,3%35,4%
Appartement0,0%25,0%
Onbekend type0,0%0,0%

Agterpoort Krimpenerwaard

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
109
41,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
285 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 08 Haastrecht

Alle buurten in Krimpenerwaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.