Groenpeil

Bergvliet in Krimpenerwaard

Buurt in wijk Wijk 08 Haastrecht, gemeente Krimpenerwaard, postcodegebied 2851. 815 inwoners in 329 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 214 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,2%.

Woningen
329
CBS 2025
Inwoners
815
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 426.000
CBS 2025, gemeente € 414.000
Koopwoningen
77,0%
CBS 2025
Label A of B
62,6%
EP-Online, 214 gelabeld
Dekking energielabels
65,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bergvliet
Labelverdeling Bergvliet
LabelAandeelWoningen
A+0,5%1
A40,2%86
B22,0%47
C35,0%75
D1,9%4
E0,5%1
Totaal gelabeld100%214
Ter vergelijking: gemeente Krimpenerwaard
Ter vergelijking: gemeente Krimpenerwaard
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%174
A+++4,0%583
A++1,2%170
A+4,6%674
A28,3%4.167
B15,0%2.207
C22,7%3.335
D10,0%1.467
E5,4%798
F3,6%523
G4,3%626
Totaal gelabeld100%14.724
Energielabels Bergvliet vergeleken met Krimpenerwaard
LabelStavenBergvlietKrimpenerwaard
A++++0,0%1,2%
A+++0,0%4,0%
A++0,0%1,2%
A+0,5%4,6%
A40,2%28,3%
B22,0%15,0%
C35,0%22,7%
D1,9%10,0%
E0,5%5,4%
F0,0%3,6%
G0,0%4,3%

Bergvliet Krimpenerwaard

Deze verdeling gaat over de 65,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bergvliet vergeleken met Krimpenerwaard
BouwperiodeStavenBergvlietKrimpenerwaard
vóór 19450,0%13,4%
1945–19640,0%13,5%
1965–19741,4%23,4%
1975–199165,4%20,0%
1992–20051,9%9,3%
2006–201431,3%11,4%
2015 en later0,0%9,0%

Bergvliet Krimpenerwaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 65,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bergvliet vergeleken met Krimpenerwaard
WoningtypeStavenBergvlietKrimpenerwaard
Vrijstaand6,5%13,6%
Twee-onder-een-kap29,9%16,8%
Hoekwoning4,7%9,2%
Tussenwoning43,5%35,6%
Appartement15,4%24,9%
Onbekend type0,0%0,0%

Bergvliet Krimpenerwaard

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
168
51,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
509 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 08 Haastrecht

Alle buurten in Krimpenerwaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.