Groenpeil

Verspr. huizen Haastrecht Noord in Krimpenerwaard

Buurt in wijk Wijk 08 Haastrecht, gemeente Krimpenerwaard, postcodegebied 2851. 155 inwoners in 53 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 16 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,7%.

Woningen
53
CBS 2025
Inwoners
155
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 702.000
CBS 2025, gemeente € 414.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
50,0%
EP-Online, 16 gelabeld
Dekking energielabels
30,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Verspr. huizen Haastrecht Noord
Labelverdeling Verspr. huizen Haastrecht Noord
LabelAandeelWoningen
A++++6,3%1
A+++18,8%3
A12,5%2
B12,5%2
D25,0%4
E12,5%2
F6,3%1
G6,3%1
Totaal gelabeld100%16
Ter vergelijking: gemeente Krimpenerwaard
Ter vergelijking: gemeente Krimpenerwaard
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%175
A+++4,1%604
A++1,2%177
A+5,1%748
A28,1%4.137
B15,0%2.216
C22,6%3.325
D10,0%1.468
E5,3%775
F3,4%505
G4,1%599
Totaal gelabeld100%14.729
Energielabels Verspr. huizen Haastrecht Noord vergeleken met Krimpenerwaard
LabelStavenVerspr. huizen Haastrecht NoordKrimpenerwaard
A++++6,3%1,2%
A+++18,8%4,1%
A++0,0%1,2%
A+0,0%5,1%
A12,5%28,1%
B12,5%15,0%
C0,0%22,6%
D25,0%10,0%
E12,5%5,3%
F6,3%3,4%
G6,3%4,1%

Verspr. huizen Haastrecht Noord Krimpenerwaard

Deze verdeling gaat over de 30,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspr. huizen Haastrecht Noord vergeleken met Krimpenerwaard
BouwperiodeStavenVerspr. huizen Haastrecht NoordKrimpenerwaard
vóór 194525,0%13,4%
1945–196418,8%13,4%
1965–197412,5%23,4%
1975–199125,0%20,1%
1992–20056,3%9,3%
2006–20146,3%11,3%
2015 en later6,3%9,1%

Verspr. huizen Haastrecht Noord Krimpenerwaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 25,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Verspr. huizen Haastrecht Noord vergeleken met Krimpenerwaard
WoningtypeStavenVerspr. huizen Haastrecht NoordKrimpenerwaard
Vrijstaand93,8%13,6%
Twee-onder-een-kap6,3%16,3%
Hoekwoning0,0%9,6%
Tussenwoning0,0%35,4%
Appartement0,0%25,0%
Onbekend type0,0%0,0%

Verspr. huizen Haastrecht Noord Krimpenerwaard

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS 2022
Installaties
20
37,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
115 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 08 Haastrecht

Alle buurten in Krimpenerwaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.