Hofkamp in Krimpenerwaard
Buurt in wijk Wijk 08 Haastrecht, gemeente Krimpenerwaard, postcodegebied 2851. 405 inwoners in 195 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 117 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,2%.
- Woningen
- 195
- CBS 2025
- Inwoners
- 405
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 517.000
- CBS 2025, gemeente € 414.000
- Koopwoningen
- 74,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 52,1%
- EP-Online, 117 gelabeld
- Dekking energielabels
- 60,0%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++ | 0,9% | 1 |
| A+ | 10,3% | 12 |
| A | 30,8% | 36 |
| B | 10,3% | 12 |
| C | 25,6% | 30 |
| D | 16,2% | 19 |
| E | 3,4% | 4 |
| F | 1,7% | 2 |
| G | 0,9% | 1 |
| Totaal gelabeld | 100% | 117 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,2% | 174 |
| A+++ | 4,0% | 583 |
| A++ | 1,2% | 170 |
| A+ | 4,6% | 674 |
| A | 28,3% | 4.167 |
| B | 15,0% | 2.207 |
| C | 22,7% | 3.335 |
| D | 10,0% | 1.467 |
| E | 5,4% | 798 |
| F | 3,6% | 523 |
| G | 4,3% | 626 |
| Totaal gelabeld | 100% | 14.724 |
| Label | Staven | Hofkamp | Krimpenerwaard |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1,2% | |
| A+++ | 0,0% | 4,0% | |
| A++ | 0,9% | 1,2% | |
| A+ | 10,3% | 4,6% | |
| A | 30,8% | 28,3% | |
| B | 10,3% | 15,0% | |
| C | 25,6% | 22,7% | |
| D | 16,2% | 10,0% | |
| E | 3,4% | 5,4% | |
| F | 1,7% | 3,6% | |
| G | 0,9% | 4,3% |
Hofkamp Krimpenerwaard
Deze verdeling gaat over de 60,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Hofkamp | Krimpenerwaard |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,0% | 13,4% | |
| 1945–1964 | 12,0% | 13,5% | |
| 1965–1974 | 53,8% | 23,4% | |
| 1975–1991 | 0,0% | 20,0% | |
| 1992–2005 | 0,9% | 9,3% | |
| 2006–2014 | 33,3% | 11,4% | |
| 2015 en later | 0,0% | 9,0% |
Hofkamp Krimpenerwaard
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Groeikernen en flats
Grootste groep in deze buurt: 53,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.
Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Hofkamp | Krimpenerwaard |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 23,1% | 13,6% | |
| Twee-onder-een-kap | 12,8% | 16,8% | |
| Hoekwoning | 5,1% | 9,2% | |
| Tussenwoning | 25,6% | 35,6% | |
| Appartement | 33,3% | 24,9% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,0% |
Hofkamp Krimpenerwaard
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 39,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 66
- 33,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,3 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 296 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 2
- 4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Wijk 08 Haastrecht
- Agterpoort 266 woningen
- Bergvliet 329 woningen
- Boven-Haastrecht 84 woningen
- Haastrecht-Dorpskern 311 woningen
- Stein 493 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 60,0% (117 van 195 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.