Groenpeil

Laren (NH.)

Gemeente Laren (NH.) in Noord-Holland, 11.474 inwoners en 5.509 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
5.509
CBS 2025
Inwoners
11.474
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 920.000
CBS 2025
Label A of B
42,4%
van 3.327 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
60,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Laren (NH.)
Labelverdeling Laren (NH.)
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%5
A+++2,4%80
A++1,4%46
A+1,8%61
A23,7%787
B13,0%431
C24,9%827
D12,0%398
E7,9%263
F5,6%185
G7,3%244
Totaal gelabeld100%3.327
Energielabels in Laren (NH.)
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++0,2%5
A+++2,4%80
A++1,4%46
A+1,8%61
A23,7%787
B13,0%431
C24,9%827
D12,0%398
E7,9%263
F5,6%185
G7,3%244

Deze verdeling gaat over de 60,4% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 3.327 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Laren (NH.)
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 194531,3%1.041
1945–196425,3%842
1965–19748,4%280
1975–199112,2%405
1992–20058,4%278
2006–20148,4%280
2015 en later6,0%201

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Laren (NH.)
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand18,0%599
Twee-onder-een-kap31,7%1.054
Hoekwoning9,3%308
Tussenwoning19,0%633
Appartement22,0%731
Onbekend type0,1%2

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
1.088
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
5,1 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
19,7
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
50
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Laren (NH.)

9 buurten met voldoende data. 1 buurt heeft te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgt geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Laren-Centrum1.06437,6%53,3%
Omloop58033,6%67,2%
Oostereng51824,8%53,7%
Postiljon174100,0%41,4%
Rijksweg-Noord16142,0%54,7%
Rijksweg-Zuid11051,0%44,5%
Steenbergen38073,6%66,8%
Zevenend2.22042,8%66,5%
Zwarte Berg29928,9%50,8%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Laren (NH.)

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.