Groenpeil

Oostereng in Laren (NH.)

Buurt in wijk Laren, gemeente Laren (NH.), postcodegebied 1251. 1.195 inwoners in 518 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 278 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 24,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 41,9%.

Woningen
518
CBS 2025
Inwoners
1.195
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 1.170.000
CBS 2025, gemeente € 920.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
24,5%
EP-Online, 278 gelabeld
Dekking energielabels
53,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oostereng
Labelverdeling Oostereng
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%1
A+++1,8%5
A++2,2%6
A+0,7%2
A8,3%23
B11,2%31
C21,9%61
D18,0%50
E14,7%41
F6,8%19
G14,0%39
Totaal gelabeld100%278
Ter vergelijking: gemeente Laren (NH.)
Ter vergelijking: gemeente Laren (NH.)
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%5
A+++2,4%78
A++1,3%44
A+1,8%60
A23,5%780
B12,8%424
C24,9%826
D12,0%397
E7,9%263
F5,8%192
G7,5%248
Totaal gelabeld100%3.317
Energielabels Oostereng vergeleken met Laren (NH.)
LabelStavenOosterengLaren (NH.)
A++++0,4%0,2%
A+++1,8%2,4%
A++2,2%1,3%
A+0,7%1,8%
A8,3%23,5%
B11,2%12,8%
C21,9%24,9%
D18,0%12,0%
E14,7%7,9%
F6,8%5,8%
G14,0%7,5%

Oostereng Laren (NH.)

Deze verdeling gaat over de 53,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oostereng vergeleken met Laren (NH.)
BouwperiodeStavenOosterengLaren (NH.)
vóór 194549,6%31,2%
1945–196423,4%25,4%
1965–197416,2%8,4%
1975–19914,0%12,2%
1992–20054,0%8,3%
2006–20140,7%8,4%
2015 en later2,2%6,0%

Oostereng Laren (NH.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 49,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oostereng vergeleken met Laren (NH.)
WoningtypeStavenOosterengLaren (NH.)
Vrijstaand28,1%17,9%
Twee-onder-een-kap51,1%32,0%
Hoekwoning3,2%9,0%
Tussenwoning12,6%19,1%
Appartement5,0%21,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Oostereng Laren (NH.)

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
26,0%
CBS 2024
Installaties
65
12,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 19,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
323 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Laren

Alle buurten in Laren (NH.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.