Groenpeil

Postiljon in Laren (NH.)

Buurt in wijk Laren, gemeente Laren (NH.), postcodegebied 1252. 410 inwoners in 174 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 71 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 41,9%.

Woningen
174
CBS 2025
Inwoners
410
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 786.000
CBS 2025, gemeente € 920.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 71 gelabeld
Dekking energielabels
40,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Postiljon
Labelverdeling Postiljon
LabelAandeelWoningen
A+++11,3%8
A++15,5%11
A+4,2%3
A69,0%49
Totaal gelabeld100%71
Ter vergelijking: gemeente Laren (NH.)
Ter vergelijking: gemeente Laren (NH.)
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%5
A+++2,4%78
A++1,3%44
A+1,8%60
A23,5%780
B12,8%424
C24,9%826
D12,0%397
E7,9%263
F5,8%192
G7,5%248
Totaal gelabeld100%3.317
Energielabels Postiljon vergeleken met Laren (NH.)
LabelStavenPostiljonLaren (NH.)
A++++0,0%0,2%
A+++11,3%2,4%
A++15,5%1,3%
A+4,2%1,8%
A69,0%23,5%
B0,0%12,8%
C0,0%24,9%
D0,0%12,0%
E0,0%7,9%
F0,0%5,8%
G0,0%7,5%

Postiljon Laren (NH.)

Deze verdeling gaat over de 40,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Postiljon vergeleken met Laren (NH.)
BouwperiodeStavenPostiljonLaren (NH.)
vóór 19450,0%31,2%
1945–19640,0%25,4%
1965–19740,0%8,4%
1975–19910,0%12,2%
1992–20050,0%8,3%
2006–2014100,0%8,4%
2015 en later0,0%6,0%

Postiljon Laren (NH.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Postiljon vergeleken met Laren (NH.)
WoningtypeStavenPostiljonLaren (NH.)
Vrijstaand11,3%17,9%
Twee-onder-een-kap28,2%32,0%
Hoekwoning8,5%9,0%
Tussenwoning21,1%19,1%
Appartement31,0%21,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Postiljon Laren (NH.)

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
20,0%
CBS 2024
Installaties
18
10,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 19,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
97 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Laren

Alle buurten in Laren (NH.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.