Groenpeil

Zevenend in Laren (NH.)

Buurt in wijk Laren, gemeente Laren (NH.), postcodegebied 1251. 4.540 inwoners in 2.220 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.472 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 42,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 41,9%.

Woningen
2.220
CBS 2025
Inwoners
4.540
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 686.000
CBS 2025, gemeente € 920.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
42,3%
EP-Online, 1.472 gelabeld
Dekking energielabels
66,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zevenend
Labelverdeling Zevenend
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++1,2%18
A++0,8%12
A+0,7%11
A24,2%356
B15,3%225
C25,9%381
D13,0%192
E8,1%119
F5,0%73
G5,7%84
Totaal gelabeld100%1.472
Ter vergelijking: gemeente Laren (NH.)
Ter vergelijking: gemeente Laren (NH.)
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%5
A+++2,4%78
A++1,3%44
A+1,8%60
A23,5%780
B12,8%424
C24,9%826
D12,0%397
E7,9%263
F5,8%192
G7,5%248
Totaal gelabeld100%3.317
Energielabels Zevenend vergeleken met Laren (NH.)
LabelStavenZevenendLaren (NH.)
A++++0,1%0,2%
A+++1,2%2,4%
A++0,8%1,3%
A+0,7%1,8%
A24,2%23,5%
B15,3%12,8%
C25,9%24,9%
D13,0%12,0%
E8,1%7,9%
F5,0%5,8%
G5,7%7,5%

Zevenend Laren (NH.)

Deze verdeling gaat over de 66,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zevenend vergeleken met Laren (NH.)
BouwperiodeStavenZevenendLaren (NH.)
vóór 194522,1%31,2%
1945–196441,8%25,4%
1965–197410,3%8,4%
1975–19915,9%12,2%
1992–200512,7%8,3%
2006–20144,6%8,4%
2015 en later2,4%6,0%

Zevenend Laren (NH.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 41,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zevenend vergeleken met Laren (NH.)
WoningtypeStavenZevenendLaren (NH.)
Vrijstaand5,8%17,9%
Twee-onder-een-kap34,8%32,0%
Hoekwoning12,2%9,0%
Tussenwoning30,0%19,1%
Appartement17,2%21,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Zevenend Laren (NH.)

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
22,0%
CBS 2024
Installaties
256
11,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 19,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.020 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
17
35 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Laren

Alle buurten in Laren (NH.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.