Groenpeil

Het Ravelijn, Ziekenhuisweg in Lelystad

Buurt in wijk Havendiep, gemeente Lelystad, postcodegebied 8233. 400 inwoners in 262 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 156 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,0%.

Woningen
262
CBS 2025
Inwoners
400
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 277.000
CBS 2025, gemeente € 350.000
Koopwoningen
0,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 156 gelabeld
Dekking energielabels
59,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Het Ravelijn, Ziekenhuisweg
Labelverdeling Het Ravelijn, Ziekenhuisweg
LabelAandeelWoningen
A+37,8%59
A59,6%93
B2,6%4
Totaal gelabeld100%156
Ter vergelijking: gemeente Lelystad
Ter vergelijking: gemeente Lelystad
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%62
A+++4,8%1.171
A++3,2%787
A+4,4%1.088
A37,5%9.250
B19,9%4.893
C26,9%6.622
D2,5%623
E0,5%116
F0,1%28
G0,0%6
Totaal gelabeld100%24.646
Energielabels Het Ravelijn, Ziekenhuisweg vergeleken met Lelystad
LabelStavenHet Ravelijn, ZiekenhuiswegLelystad
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%4,8%
A++0,0%3,2%
A+37,8%4,4%
A59,6%37,5%
B2,6%19,9%
C0,0%26,9%
D0,0%2,5%
E0,0%0,5%
F0,0%0,1%
G0,0%0,0%

Het Ravelijn, Ziekenhuisweg Lelystad

Deze verdeling gaat over de 59,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Het Ravelijn, Ziekenhuisweg vergeleken met Lelystad
BouwperiodeStavenHet Ravelijn, ZiekenhuiswegLelystad
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,1%
1965–19740,0%11,5%
1975–199137,8%52,6%
1992–20050,0%15,0%
2006–201462,2%9,0%
2015 en later0,0%11,7%

Het Ravelijn, Ziekenhuisweg Lelystad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 62,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Het Ravelijn, Ziekenhuisweg vergeleken met Lelystad
WoningtypeStavenHet Ravelijn, ZiekenhuiswegLelystad
Vrijstaand0,0%9,8%
Twee-onder-een-kap0,0%16,2%
Hoekwoning0,0%7,2%
Tussenwoning0,0%41,5%
Appartement100,0%25,3%
Onbekend type0,0%0,1%

Het Ravelijn, Ziekenhuisweg Lelystad

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
0,0%
CBS 2024
Installaties
CBS 2022
Opgesteld vermogen
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Havendiep

Alle buurten in Lelystad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.