Groenpeil

Landstrekenwijk Midden in Lelystad

Buurt in wijk Havendiep, gemeente Lelystad, postcodegebied 8245. 915 inwoners in 322 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 161 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,0%.

Woningen
322
CBS 2025
Inwoners
915
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 459.000
CBS 2025, gemeente € 350.000
Koopwoningen
98,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 161 gelabeld
Dekking energielabels
50,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Landstrekenwijk Midden
Labelverdeling Landstrekenwijk Midden
LabelAandeelWoningen
A++3,7%6
A+6,2%10
A76,4%123
B13,7%22
Totaal gelabeld100%161
Ter vergelijking: gemeente Lelystad
Ter vergelijking: gemeente Lelystad
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%62
A+++4,8%1.171
A++3,2%787
A+4,4%1.088
A37,5%9.250
B19,9%4.893
C26,9%6.622
D2,5%623
E0,5%116
F0,1%28
G0,0%6
Totaal gelabeld100%24.646
Energielabels Landstrekenwijk Midden vergeleken met Lelystad
LabelStavenLandstrekenwijk MiddenLelystad
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%4,8%
A++3,7%3,2%
A+6,2%4,4%
A76,4%37,5%
B13,7%19,9%
C0,0%26,9%
D0,0%2,5%
E0,0%0,5%
F0,0%0,1%
G0,0%0,0%

Landstrekenwijk Midden Lelystad

Deze verdeling gaat over de 50,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Landstrekenwijk Midden vergeleken met Lelystad
BouwperiodeStavenLandstrekenwijk MiddenLelystad
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,1%
1965–19740,0%11,5%
1975–19910,0%52,6%
1992–2005100,0%15,0%
2006–20140,0%9,0%
2015 en later0,0%11,7%

Landstrekenwijk Midden Lelystad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Landstrekenwijk Midden vergeleken met Lelystad
WoningtypeStavenLandstrekenwijk MiddenLelystad
Vrijstaand24,2%9,8%
Twee-onder-een-kap32,3%16,2%
Hoekwoning4,3%7,2%
Tussenwoning39,1%41,5%
Appartement0,0%25,3%
Onbekend type0,0%0,1%

Landstrekenwijk Midden Lelystad

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
136
42,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
616 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Havendiep

Alle buurten in Lelystad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.