Park Schoener in Lelystad
Buurt in wijk Havendiep, gemeente Lelystad, postcodegebied 8243. 160 inwoners in 63 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 35 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,0%.
- Woningen
- 63
- CBS 2025
- Inwoners
- 160
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- –
- CBS 2025, gemeente € 350.000
- Koopwoningen
- 67,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 100,0%
- EP-Online, 35 gelabeld
- Dekking energielabels
- 55,6%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 14,3% | 5 |
| A+++ | 37,1% | 13 |
| A++ | 14,3% | 5 |
| A+ | 2,9% | 1 |
| A | 31,4% | 11 |
| Totaal gelabeld | 100% | 35 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 62 |
| A+++ | 4,8% | 1.171 |
| A++ | 3,2% | 787 |
| A+ | 4,4% | 1.088 |
| A | 37,5% | 9.250 |
| B | 19,9% | 4.893 |
| C | 26,9% | 6.622 |
| D | 2,5% | 623 |
| E | 0,5% | 116 |
| F | 0,1% | 28 |
| G | 0,0% | 6 |
| Totaal gelabeld | 100% | 24.646 |
| Label | Staven | Park Schoener | Lelystad |
|---|---|---|---|
| A++++ | 14,3% | 0,3% | |
| A+++ | 37,1% | 4,8% | |
| A++ | 14,3% | 3,2% | |
| A+ | 2,9% | 4,4% | |
| A | 31,4% | 37,5% | |
| B | 0,0% | 19,9% | |
| C | 0,0% | 26,9% | |
| D | 0,0% | 2,5% | |
| E | 0,0% | 0,5% | |
| F | 0,0% | 0,1% | |
| G | 0,0% | 0,0% |
Park Schoener Lelystad
Deze verdeling gaat over de 55,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Park Schoener | Lelystad |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,0% | 0,0% | |
| 1945–1964 | 0,0% | 0,1% | |
| 1965–1974 | 0,0% | 11,5% | |
| 1975–1991 | 0,0% | 52,6% | |
| 1992–2005 | 2,9% | 15,0% | |
| 2006–2014 | 28,6% | 9,0% | |
| 2015 en later | 68,6% | 11,7% |
Park Schoener Lelystad
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Recente bouw
Grootste groep in deze buurt: 68,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.
Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Park Schoener | Lelystad |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 77,1% | 9,8% | |
| Twee-onder-een-kap | 22,9% | 16,2% | |
| Hoekwoning | 0,0% | 7,2% | |
| Tussenwoning | 0,0% | 41,5% | |
| Appartement | 0,0% | 25,3% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,1% |
Park Schoener Lelystad
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- –
- CBS 2022
- Installaties
- 46
- 73,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,9 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 226 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk Havendiep
- Botter Oost 567 woningen
- Botter West 436 woningen
- De Doelen, De Marken 66 woningen
- Grietenij 453 woningen
- Het Ravelijn, Ziekenhuisweg 262 woningen
- Landstrekenwijk Midden 322 woningen
- Landstrekenwijk Oost 636 woningen
- Landstrekenwijk West 577 woningen
- Schoener 822 woningen
- Tjalk 767 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 55,6% (35 van 63 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.