Groenpeil

Landstrekenwijk Oost in Lelystad

Buurt in wijk Havendiep, gemeente Lelystad, postcodegebied 8245. 1.740 inwoners in 636 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 348 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 98,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,0%.

Woningen
636
CBS 2025
Inwoners
1.740
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 450.000
CBS 2025, gemeente € 350.000
Koopwoningen
97,0%
CBS 2025
Label A of B
98,9%
EP-Online, 348 gelabeld
Dekking energielabels
54,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Landstrekenwijk Oost
Labelverdeling Landstrekenwijk Oost
LabelAandeelWoningen
A+++0,9%3
A++2,0%7
A+9,5%33
A75,0%261
B11,5%40
C1,1%4
Totaal gelabeld100%348
Ter vergelijking: gemeente Lelystad
Ter vergelijking: gemeente Lelystad
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%62
A+++4,8%1.171
A++3,2%787
A+4,4%1.088
A37,5%9.250
B19,9%4.893
C26,9%6.622
D2,5%623
E0,5%116
F0,1%28
G0,0%6
Totaal gelabeld100%24.646
Energielabels Landstrekenwijk Oost vergeleken met Lelystad
LabelStavenLandstrekenwijk OostLelystad
A++++0,0%0,3%
A+++0,9%4,8%
A++2,0%3,2%
A+9,5%4,4%
A75,0%37,5%
B11,5%19,9%
C1,1%26,9%
D0,0%2,5%
E0,0%0,5%
F0,0%0,1%
G0,0%0,0%

Landstrekenwijk Oost Lelystad

Deze verdeling gaat over de 54,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Landstrekenwijk Oost vergeleken met Lelystad
BouwperiodeStavenLandstrekenwijk OostLelystad
vóór 19450,0%0,0%
1945–19640,0%0,1%
1965–19740,0%11,5%
1975–19910,3%52,6%
1992–200599,7%15,0%
2006–20140,0%9,0%
2015 en later0,0%11,7%

Landstrekenwijk Oost Lelystad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 99,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Landstrekenwijk Oost vergeleken met Lelystad
WoningtypeStavenLandstrekenwijk OostLelystad
Vrijstaand33,6%9,8%
Twee-onder-een-kap19,8%16,2%
Hoekwoning7,2%7,2%
Tussenwoning32,5%41,5%
Appartement6,9%25,3%
Onbekend type0,0%0,1%

Landstrekenwijk Oost Lelystad

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
241
37,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
958 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
17 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Havendiep

Alle buurten in Lelystad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.