Groenpeil

Hamershof in Leusden

Buurt in wijk Wijk 00 Leusden-Centrum Oost, gemeente Leusden, postcodegebied 3831 en postcodegebied 3833. 730 inwoners in 505 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 382 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 85,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,5%.

Woningen
505
CBS 2025
Inwoners
730
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 355.000
CBS 2025, gemeente € 484.000
Koopwoningen
54,0%
CBS 2025
Label A of B
85,6%
EP-Online, 382 gelabeld
Dekking energielabels
75,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Hamershof
Labelverdeling Hamershof
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++3,1%12
A++3,1%12
A+11,0%42
A53,9%206
B14,1%54
C12,0%46
D1,0%4
E0,8%3
F0,3%1
G0,3%1
Totaal gelabeld100%382
Ter vergelijking: gemeente Leusden
Ter vergelijking: gemeente Leusden
LabelAandeelWoningen
A++++3,2%281
A+++4,2%369
A++1,4%128
A+5,4%482
A38,4%3.394
B15,9%1.407
C22,4%1.982
D5,1%452
E1,7%149
F1,2%105
G1,1%96
Totaal gelabeld100%8.845
Energielabels Hamershof vergeleken met Leusden
LabelStavenHamershofLeusden
A++++0,3%3,2%
A+++3,1%4,2%
A++3,1%1,4%
A+11,0%5,4%
A53,9%38,4%
B14,1%15,9%
C12,0%22,4%
D1,0%5,1%
E0,8%1,7%
F0,3%1,2%
G0,3%1,1%

Hamershof Leusden

Deze verdeling gaat over de 75,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Hamershof vergeleken met Leusden
BouwperiodeStavenHamershofLeusden
vóór 19450,5%2,4%
1945–19640,0%4,8%
1965–19740,0%18,7%
1975–199113,1%37,9%
1992–200567,8%13,0%
2006–20140,0%12,5%
2015 en later18,6%10,6%

Hamershof Leusden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 67,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Hamershof vergeleken met Leusden
WoningtypeStavenHamershofLeusden
Vrijstaand0,3%9,0%
Twee-onder-een-kap1,0%17,7%
Hoekwoning0,5%8,5%
Tussenwoning2,6%37,4%
Appartement95,5%27,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Hamershof Leusden

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
20,0%
CBS 2024
Installaties
108
21,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
604 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Leusden-Centrum Oost

Alle buurten in Leusden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.