Groenpeil

Noordwijck in Leusden

Buurt in wijk Wijk 00 Leusden-Centrum Oost, gemeente Leusden, postcodegebied 3831. 800 inwoners in 378 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 260 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 76,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,3%.

Woningen
378
CBS 2025
Inwoners
800
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 417.000
CBS 2025, gemeente € 484.000
Koopwoningen
58,0%
CBS 2025
Label A of B
76,9%
EP-Online, 260 gelabeld
Dekking energielabels
68,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Noordwijck
Labelverdeling Noordwijck
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%1
A+38,5%100
A29,2%76
B8,8%23
C20,4%53
D2,7%7
Totaal gelabeld100%260
Ter vergelijking: gemeente Leusden
Ter vergelijking: gemeente Leusden
LabelAandeelWoningen
A++++3,1%280
A+++4,1%366
A++1,4%124
A+5,3%473
A38,6%3.430
B15,8%1.405
C22,4%1.992
D5,3%470
E1,7%150
F1,2%104
G1,1%99
Totaal gelabeld100%8.893
Energielabels Noordwijck vergeleken met Leusden
LabelStavenNoordwijckLeusden
A++++0,0%3,1%
A+++0,4%4,1%
A++0,0%1,4%
A+38,5%5,3%
A29,2%38,6%
B8,8%15,8%
C20,4%22,4%
D2,7%5,3%
E0,0%1,7%
F0,0%1,2%
G0,0%1,1%

Noordwijck Leusden

Deze verdeling gaat over de 68,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Noordwijck vergeleken met Leusden
BouwperiodeStavenNoordwijckLeusden
vóór 19450,4%2,4%
1945–19640,0%4,8%
1965–19740,0%18,7%
1975–199199,2%37,6%
1992–20050,0%12,9%
2006–20140,0%13,1%
2015 en later0,4%10,5%

Noordwijck Leusden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 99,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Noordwijck vergeleken met Leusden
WoningtypeStavenNoordwijckLeusden
Vrijstaand6,9%9,0%
Twee-onder-een-kap7,3%18,1%
Hoekwoning22,3%8,3%
Tussenwoning45,0%37,3%
Appartement18,5%27,2%
Onbekend type0,0%0,2%

Noordwijck Leusden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
65,0%
CBS 2024
Installaties
82
21,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
270 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Leusden-Centrum Oost

Alle buurten in Leusden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.