Groenpeil

Buitengebied Huissen in Lingewaard

Buurt in wijk Huissen, gemeente Lingewaard, postcodegebied 6851 en postcodegebied 6852. 1.320 inwoners in 477 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 195 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,5%.

Woningen
477
CBS 2025
Inwoners
1.320
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 615.000
CBS 2025, gemeente € 415.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
48,2%
EP-Online, 195 gelabeld
Dekking energielabels
40,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Huissen
Labelverdeling Buitengebied Huissen
LabelAandeelWoningen
A++++3,1%6
A+++6,2%12
A++2,1%4
A+1,0%2
A22,1%43
B13,8%27
C21,0%41
D8,2%16
E7,7%15
F7,2%14
G7,7%15
Totaal gelabeld100%195
Ter vergelijking: gemeente Lingewaard
Ter vergelijking: gemeente Lingewaard
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%195
A+++4,2%512
A++1,3%161
A+4,6%555
A38,8%4.701
B18,0%2.181
C19,6%2.381
D4,7%566
E3,3%403
F2,1%255
G1,7%211
Totaal gelabeld100%12.121
Energielabels Buitengebied Huissen vergeleken met Lingewaard
LabelStavenBuitengebied HuissenLingewaard
A++++3,1%1,6%
A+++6,2%4,2%
A++2,1%1,3%
A+1,0%4,6%
A22,1%38,8%
B13,8%18,0%
C21,0%19,6%
D8,2%4,7%
E7,7%3,3%
F7,2%2,1%
G7,7%1,7%

Buitengebied Huissen Lingewaard

Deze verdeling gaat over de 40,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Huissen vergeleken met Lingewaard
BouwperiodeStavenBuitengebied HuissenLingewaard
vóór 194524,1%4,8%
1945–196427,7%13,0%
1965–197415,4%15,8%
1975–199111,3%26,7%
1992–20058,7%18,1%
2006–20145,6%12,0%
2015 en later7,2%9,7%

Buitengebied Huissen Lingewaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 27,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Huissen vergeleken met Lingewaard
WoningtypeStavenBuitengebied HuissenLingewaard
Vrijstaand75,9%16,1%
Twee-onder-een-kap19,5%23,6%
Hoekwoning3,1%10,1%
Tussenwoning0,0%28,3%
Appartement1,5%21,9%
Onbekend type0,0%0,0%

Buitengebied Huissen Lingewaard

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
173
36,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.199 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Huissen

Alle buurten in Lingewaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.