Postcodegebied 6852 Lingewaard
Postcodegebied 6852 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Lingewaard, gemeente Lingewaard. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 6852 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.578
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 417.171
- CBS 2025
- Label A of B
- 73,9%
- EP-Online, 2.578 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 55
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1 |
| A+++ | 0,4% | 11 |
| A++ | 1,4% | 36 |
| A+ | 7,2% | 185 |
| A | 48,6% | 1.252 |
| B | 16,3% | 421 |
| C | 23,0% | 593 |
| D | 2,2% | 57 |
| E | 0,4% | 11 |
| F | 0,3% | 7 |
| G | 0,2% | 4 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.578 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1 | |
| A+++ | 0,4% | 11 | |
| A++ | 1,4% | 36 | |
| A+ | 7,2% | 185 | |
| A | 48,6% | 1.252 | |
| B | 16,3% | 421 | |
| C | 23,0% | 593 | |
| D | 2,2% | 57 | |
| E | 0,4% | 11 | |
| F | 0,3% | 7 | |
| G | 0,2% | 4 |
Deze verdeling gaat over 2.578 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,7% | 18 | |
| 1945–1964 | 2,2% | 56 | |
| 1965–1974 | 15,8% | 407 | |
| 1975–1991 | 45,4% | 1.171 | |
| 1992–2005 | 8,0% | 205 | |
| 2006–2014 | 18,8% | 484 | |
| 2015 en later | 9,2% | 237 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 6852
- Buitengebied Huissen 477 woningen
- Hofmeesterij-Kampstuk 508 woningen
- Loovelden 1.196 woningen
- Zilverkamp 1e fase 905 woningen
- Zilverkamp 2e fase-Rietbaan 574 woningen
- Zilverkamp 3e fase 620 woningen
- Zilverkamp 4e fase 677 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.