Groenpeil

Zilverkamp 4e fase in Lingewaard

Buurt in wijk Huissen, gemeente Lingewaard, postcodegebied 6852. 1.500 inwoners in 677 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 379 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,5%.

Woningen
677
CBS 2025
Inwoners
1.500
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 307.000
CBS 2025, gemeente € 415.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
64,4%
EP-Online, 379 gelabeld
Dekking energielabels
56,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zilverkamp 4e fase
Labelverdeling Zilverkamp 4e fase
LabelAandeelWoningen
A+0,3%1
A37,7%143
B26,4%100
C33,5%127
D2,1%8
Totaal gelabeld100%379
Ter vergelijking: gemeente Lingewaard
Ter vergelijking: gemeente Lingewaard
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%195
A+++4,2%512
A++1,3%161
A+4,6%555
A38,8%4.701
B18,0%2.181
C19,6%2.381
D4,7%566
E3,3%403
F2,1%255
G1,7%211
Totaal gelabeld100%12.121
Energielabels Zilverkamp 4e fase vergeleken met Lingewaard
LabelStavenZilverkamp 4e faseLingewaard
A++++0,0%1,6%
A+++0,0%4,2%
A++0,0%1,3%
A+0,3%4,6%
A37,7%38,8%
B26,4%18,0%
C33,5%19,6%
D2,1%4,7%
E0,0%3,3%
F0,0%2,1%
G0,0%1,7%

Zilverkamp 4e fase Lingewaard

Deze verdeling gaat over de 56,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zilverkamp 4e fase vergeleken met Lingewaard
BouwperiodeStavenZilverkamp 4e faseLingewaard
vóór 19450,0%4,8%
1945–19640,0%13,0%
1965–19740,0%15,8%
1975–1991100,0%26,7%
1992–20050,0%18,1%
2006–20140,0%12,0%
2015 en later0,0%9,7%

Zilverkamp 4e fase Lingewaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zilverkamp 4e fase vergeleken met Lingewaard
WoningtypeStavenZilverkamp 4e faseLingewaard
Vrijstaand0,3%16,1%
Twee-onder-een-kap8,4%23,6%
Hoekwoning6,6%10,1%
Tussenwoning51,2%28,3%
Appartement33,5%21,9%
Onbekend type0,0%0,0%

Zilverkamp 4e fase Lingewaard

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
318
47,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
896 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Huissen

Alle buurten in Lingewaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.