Groenpeil

Hofmeesterij-Kampstuk in Lingewaard

Buurt in wijk Huissen, gemeente Lingewaard, postcodegebied 6851 en postcodegebied 6852. 1.155 inwoners in 508 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 347 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 85,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,8%.

Woningen
508
CBS 2025
Inwoners
1.155
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
–
CBS 2025, gemeente € 415.000
Koopwoningen
58,0%
CBS 2025
Label A of B
85,3%
EP-Online, 347 gelabeld
Dekking energielabels
68,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Hofmeesterij-Kampstuk
Labelverdeling Hofmeesterij-Kampstuk
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%2
A++0,6%2
A+1,2%4
A61,7%214
B21,3%74
C9,2%32
D2,3%8
E0,6%2
F2,0%7
G0,6%2
Totaal gelabeld100%347
Ter vergelijking: gemeente Lingewaard
Ter vergelijking: gemeente Lingewaard
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%196
A+++4,2%515
A++1,4%171
A+4,7%567
A38,9%4.711
B18,0%2.183
C19,5%2.360
D4,7%565
E3,3%400
F2,0%247
G1,7%208
Totaal gelabeld100%12.123
Energielabels Hofmeesterij-Kampstuk vergeleken met Lingewaard
LabelStavenHofmeesterij-KampstukLingewaard
A++++0,0%1,6%
A+++0,6%4,2%
A++0,6%1,4%
A+1,2%4,7%
A61,7%38,9%
B21,3%18,0%
C9,2%19,5%
D2,3%4,7%
E0,6%3,3%
F2,0%2,0%
G0,6%1,7%

Hofmeesterij-Kampstuk Lingewaard

Deze verdeling gaat over de 68,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Hofmeesterij-Kampstuk vergeleken met Lingewaard
BouwperiodeStavenHofmeesterij-KampstukLingewaard
vóór 19454,3%4,9%
1945–196422,5%13,0%
1965–197440,9%16,0%
1975–19910,9%26,6%
1992–200531,4%18,1%
2006–20140,0%11,7%
2015 en later0,0%9,7%

Hofmeesterij-Kampstuk Lingewaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 40,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Hofmeesterij-Kampstuk vergeleken met Lingewaard
WoningtypeStavenHofmeesterij-KampstukLingewaard
Vrijstaand9,8%16,2%
Twee-onder-een-kap19,6%23,2%
Hoekwoning17,0%10,5%
Tussenwoning52,7%28,1%
Appartement0,9%22,0%
Onbekend type0,0%0,0%

Hofmeesterij-Kampstuk Lingewaard

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
74,0%
CBS 2024
Installaties
372
73,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.072 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Huissen

Alle buurten in Lingewaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.