Groenpeil

De Baan in Loon op Zand

Buurt in wijk Wijk 10 Kaatsheuvel-West, gemeente Loon op Zand, postcodegebied 5171 en postcodegebied 5172. 900 inwoners in 327 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 194 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 83,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,2%.

Woningen
327
CBS 2025
Inwoners
900
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 542.000
CBS 2025, gemeente € 405.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
83,5%
EP-Online, 194 gelabeld
Dekking energielabels
59,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Baan
Labelverdeling De Baan
LabelAandeelWoningen
A++++6,2%12
A+++46,4%90
A++2,1%4
A+3,1%6
A21,6%42
B4,1%8
C5,7%11
D2,6%5
E2,1%4
F3,1%6
G3,1%6
Totaal gelabeld100%194
Ter vergelijking: gemeente Loon op Zand
Ter vergelijking: gemeente Loon op Zand
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%70
A+++4,7%342
A++2,7%198
A+3,2%235
A28,8%2.102
B19,8%1.442
C22,0%1.604
D8,2%599
E4,9%359
F2,6%187
G2,1%156
Totaal gelabeld100%7.294
Energielabels De Baan vergeleken met Loon op Zand
LabelStavenDe BaanLoon op Zand
A++++6,2%1,0%
A+++46,4%4,7%
A++2,1%2,7%
A+3,1%3,2%
A21,6%28,8%
B4,1%19,8%
C5,7%22,0%
D2,6%8,2%
E2,1%4,9%
F3,1%2,6%
G3,1%2,1%

De Baan Loon op Zand

Deze verdeling gaat over de 59,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Baan vergeleken met Loon op Zand
BouwperiodeStavenDe BaanLoon op Zand
vóór 19458,8%6,2%
1945–19643,6%12,2%
1965–19742,1%15,3%
1975–19918,8%30,0%
1992–20054,1%12,1%
2006–201418,0%13,2%
2015 en later54,6%11,1%

De Baan Loon op Zand

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 54,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Baan vergeleken met Loon op Zand
WoningtypeStavenDe BaanLoon op Zand
Vrijstaand40,7%15,7%
Twee-onder-een-kap33,5%24,8%
Hoekwoning12,9%7,7%
Tussenwoning12,9%25,3%
Appartement0,0%19,3%
Onbekend type0,0%7,3%

De Baan Loon op Zand

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
64,0%
CBS 2024
Installaties
133
40,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
698 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 10 Kaatsheuvel-West

Alle buurten in Loon op Zand

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.