Groenpeil

Vossenberg (oost) in Loon op Zand

Buurt in wijk Wijk 10 Kaatsheuvel-West, gemeente Loon op Zand, postcodegebied 5171. 540 inwoners in 222 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 111 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,2%.

Woningen
222
CBS 2025
Inwoners
540
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 440.000
CBS 2025, gemeente € 405.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
47,7%
EP-Online, 111 gelabeld
Dekking energielabels
50,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vossenberg (oost)
Labelverdeling Vossenberg (oost)
LabelAandeelWoningen
A++8,1%9
A+8,1%9
A11,7%13
B19,8%22
C17,1%19
D13,5%15
E8,1%9
F3,6%4
G9,9%11
Totaal gelabeld100%111
Ter vergelijking: gemeente Loon op Zand
Ter vergelijking: gemeente Loon op Zand
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%70
A+++4,7%342
A++2,7%198
A+3,2%235
A28,8%2.102
B19,8%1.442
C22,0%1.604
D8,2%599
E4,9%359
F2,6%187
G2,1%156
Totaal gelabeld100%7.294
Energielabels Vossenberg (oost) vergeleken met Loon op Zand
LabelStavenVossenberg (oost)Loon op Zand
A++++0,0%1,0%
A+++0,0%4,7%
A++8,1%2,7%
A+8,1%3,2%
A11,7%28,8%
B19,8%19,8%
C17,1%22,0%
D13,5%8,2%
E8,1%4,9%
F3,6%2,6%
G9,9%2,1%

Vossenberg (oost) Loon op Zand

Deze verdeling gaat over de 50,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vossenberg (oost) vergeleken met Loon op Zand
BouwperiodeStavenVossenberg (oost)Loon op Zand
vóór 194518,9%6,2%
1945–196431,5%12,2%
1965–197421,6%15,3%
1975–19919,0%30,0%
1992–200516,2%12,1%
2006–20142,7%13,2%
2015 en later0,0%11,1%

Vossenberg (oost) Loon op Zand

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 31,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vossenberg (oost) vergeleken met Loon op Zand
WoningtypeStavenVossenberg (oost)Loon op Zand
Vrijstaand29,7%15,7%
Twee-onder-een-kap36,0%24,8%
Hoekwoning11,7%7,7%
Tussenwoning13,5%25,3%
Appartement9,0%19,3%
Onbekend type0,0%7,3%

Vossenberg (oost) Loon op Zand

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
59
26,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
291 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 10 Kaatsheuvel-West

Alle buurten in Loon op Zand

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.