Groenpeil

Pannenhoef (west) in Loon op Zand

Buurt in wijk Wijk 10 Kaatsheuvel-West, gemeente Loon op Zand, postcodegebied 5171 en postcodegebied 5172. 1.115 inwoners in 509 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 427 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,2%.

Woningen
509
CBS 2025
Inwoners
1.115
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 330.000
CBS 2025, gemeente € 405.000
Koopwoningen
45,0%
CBS 2025
Label A of B
66,5%
EP-Online, 427 gelabeld
Dekking energielabels
83,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Pannenhoef (west)
Labelverdeling Pannenhoef (west)
LabelAandeelWoningen
A+++15,7%67
A++7,3%31
A+0,7%3
A25,8%110
B17,1%73
C21,1%90
D10,3%44
E1,6%7
F0,2%1
G0,2%1
Totaal gelabeld100%427
Ter vergelijking: gemeente Loon op Zand
Ter vergelijking: gemeente Loon op Zand
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%70
A+++4,7%342
A++2,7%198
A+3,2%235
A28,8%2.102
B19,8%1.442
C22,0%1.604
D8,2%599
E4,9%359
F2,6%187
G2,1%156
Totaal gelabeld100%7.294
Energielabels Pannenhoef (west) vergeleken met Loon op Zand
LabelStavenPannenhoef (west)Loon op Zand
A++++0,0%1,0%
A+++15,7%4,7%
A++7,3%2,7%
A+0,7%3,2%
A25,8%28,8%
B17,1%19,8%
C21,1%22,0%
D10,3%8,2%
E1,6%4,9%
F0,2%2,6%
G0,2%2,1%

Pannenhoef (west) Loon op Zand

Deze verdeling gaat over de 83,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Pannenhoef (west) vergeleken met Loon op Zand
BouwperiodeStavenPannenhoef (west)Loon op Zand
vóór 19450,9%6,2%
1945–19640,5%12,2%
1965–197472,6%15,3%
1975–199111,5%30,0%
1992–20058,9%12,1%
2006–20145,6%13,2%
2015 en later0,0%11,1%

Pannenhoef (west) Loon op Zand

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 72,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Pannenhoef (west) vergeleken met Loon op Zand
WoningtypeStavenPannenhoef (west)Loon op Zand
Vrijstaand4,2%15,7%
Twee-onder-een-kap19,2%24,8%
Hoekwoning19,9%7,7%
Tussenwoning47,8%25,3%
Appartement8,9%19,3%
Onbekend type0,0%7,3%

Pannenhoef (west) Loon op Zand

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
97
19,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
562 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 10 Kaatsheuvel-West

Alle buurten in Loon op Zand

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.