Vossenberg (west) in Loon op Zand
Buurt in wijk Wijk 10 Kaatsheuvel-West, gemeente Loon op Zand, postcodegebied 5171 en postcodegebied 5172. 960 inwoners in 461 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 221 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 41,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,2%.
- Woningen
- 461
- CBS 2025
- Inwoners
- 960
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- –
- CBS 2025, gemeente € 405.000
- Koopwoningen
- 68,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 41,2%
- EP-Online, 221 gelabeld
- Dekking energielabels
- 47,9%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 7,2% | 16 |
| A++ | 0,9% | 2 |
| A+ | 0,5% | 1 |
| A | 22,6% | 50 |
| B | 10,0% | 22 |
| C | 29,4% | 65 |
| D | 12,2% | 27 |
| E | 9,5% | 21 |
| F | 3,6% | 8 |
| G | 4,1% | 9 |
| Totaal gelabeld | 100% | 221 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,0% | 70 |
| A+++ | 4,7% | 342 |
| A++ | 2,7% | 198 |
| A+ | 3,2% | 235 |
| A | 28,8% | 2.102 |
| B | 19,8% | 1.442 |
| C | 22,0% | 1.604 |
| D | 8,2% | 599 |
| E | 4,9% | 359 |
| F | 2,6% | 187 |
| G | 2,1% | 156 |
| Totaal gelabeld | 100% | 7.294 |
| Label | Staven | Vossenberg (west) | Loon op Zand |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1,0% | |
| A+++ | 7,2% | 4,7% | |
| A++ | 0,9% | 2,7% | |
| A+ | 0,5% | 3,2% | |
| A | 22,6% | 28,8% | |
| B | 10,0% | 19,8% | |
| C | 29,4% | 22,0% | |
| D | 12,2% | 8,2% | |
| E | 9,5% | 4,9% | |
| F | 3,6% | 2,6% | |
| G | 4,1% | 2,1% |
Vossenberg (west) Loon op Zand
Deze verdeling gaat over de 47,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Vossenberg (west) | Loon op Zand |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 6,3% | 6,2% | |
| 1945–1964 | 29,0% | 12,2% | |
| 1965–1974 | 23,5% | 15,3% | |
| 1975–1991 | 14,5% | 30,0% | |
| 1992–2005 | 20,4% | 12,1% | |
| 2006–2014 | 0,0% | 13,2% | |
| 2015 en later | 6,3% | 11,1% |
Vossenberg (west) Loon op Zand
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Wederopbouw
Grootste groep in deze buurt: 29,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.
Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Vossenberg (west) | Loon op Zand |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 24,0% | 15,7% | |
| Twee-onder-een-kap | 36,2% | 24,8% | |
| Hoekwoning | 4,5% | 7,7% | |
| Tussenwoning | 19,0% | 25,3% | |
| Appartement | 16,3% | 19,3% | |
| Onbekend type | 0,0% | 7,3% |
Vossenberg (west) Loon op Zand
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 30,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 103
- 22,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 493 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 7
- 13 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Wijk 10 Kaatsheuvel-West
- Bloemenbuurt 190 woningen
- Centrum 513 woningen
- De Baan 327 woningen
- De Zandschel 252 woningen
- Draaiboom 788 woningen
- Hil (noord) 249 woningen
- Hil (zuid) 290 woningen
- Pannenhoef (oost) 313 woningen
- Pannenhoef (west) 509 woningen
- Schrijversbuurt 269 woningen
- Staatsliedenbuurt 281 woningen
- Vossenberg (oost) 222 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 47,9% (221 van 461 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.