Groenpeil

Benschop Boveneind-Benedeneind in Lopik

Buurt in wijk Wijk 00 Lopik, Benschop en Polsbroek, gemeente Lopik, postcodegebied 3405. 1.200 inwoners in 387 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 185 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 37,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,3%.

Woningen
387
CBS 2025
Inwoners
1.200
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 726.000
CBS 2025, gemeente € 483.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
37,8%
EP-Online, 185 gelabeld
Dekking energielabels
47,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Benschop Boveneind-Benedeneind
Labelverdeling Benschop Boveneind-Benedeneind
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%2
A+++2,7%5
A++0,5%1
A+1,6%3
A22,2%41
B9,7%18
C26,5%49
D10,3%19
E6,5%12
F7,0%13
G11,9%22
Totaal gelabeld100%185
Ter vergelijking: gemeente Lopik
Ter vergelijking: gemeente Lopik
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%11
A+++3,5%110
A++1,1%36
A+2,6%81
A33,4%1.053
B17,3%547
C23,5%742
D7,9%248
E3,7%117
F2,3%74
G4,3%135
Totaal gelabeld100%3.154
Energielabels Benschop Boveneind-Benedeneind vergeleken met Lopik
LabelStavenBenschop Boveneind-BenedeneindLopik
A++++1,1%0,3%
A+++2,7%3,5%
A++0,5%1,1%
A+1,6%2,6%
A22,2%33,4%
B9,7%17,3%
C26,5%23,5%
D10,3%7,9%
E6,5%3,7%
F7,0%2,3%
G11,9%4,3%

Benschop Boveneind-Benedeneind Lopik

Deze verdeling gaat over de 47,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Benschop Boveneind-Benedeneind vergeleken met Lopik
BouwperiodeStavenBenschop Boveneind-BenedeneindLopik
vóór 194529,2%10,3%
1945–196410,3%10,4%
1965–19749,7%20,8%
1975–19917,0%23,4%
1992–20055,9%16,6%
2006–201414,6%9,1%
2015 en later23,2%9,5%

Benschop Boveneind-Benedeneind Lopik

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 29,2% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Benschop Boveneind-Benedeneind vergeleken met Lopik
WoningtypeStavenBenschop Boveneind-BenedeneindLopik
Vrijstaand49,7%18,8%
Twee-onder-een-kap14,1%22,1%
Hoekwoning2,2%10,2%
Tussenwoning2,2%31,5%
Appartement5,9%15,2%
Onbekend type25,9%2,2%

Benschop Boveneind-Benedeneind Lopik

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
50,0%
CBS 2024
Installaties
112
28,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
723 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Lopik, Benschop en Polsbroek

Alle buurten in Lopik

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.