Groenpeil

Lopikerkapel in Lopik

Buurt in wijk Wijk 00 Lopik, Benschop en Polsbroek, gemeente Lopik, postcodegebied 3412. 595 inwoners in 229 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 95 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 44,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,0%.

Woningen
229
CBS 2025
Inwoners
595
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 565.000
CBS 2025, gemeente € 483.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
44,2%
EP-Online, 95 gelabeld
Dekking energielabels
41,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Lopikerkapel
Labelverdeling Lopikerkapel
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%1
A+++1,1%1
A+1,1%1
A31,6%30
B9,5%9
C23,2%22
D8,4%8
E3,2%3
F6,3%6
G14,7%14
Totaal gelabeld100%95
Ter vergelijking: gemeente Lopik
Ter vergelijking: gemeente Lopik
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%11
A+++3,3%103
A++1,1%36
A+2,5%79
A32,5%1.022
B18,2%573
C23,6%741
D8,0%251
E3,7%115
F2,4%76
G4,4%139
Totaal gelabeld100%3.146
Energielabels Lopikerkapel vergeleken met Lopik
LabelStavenLopikerkapelLopik
A++++1,1%0,3%
A+++1,1%3,3%
A++0,0%1,1%
A+1,1%2,5%
A31,6%32,5%
B9,5%18,2%
C23,2%23,6%
D8,4%8,0%
E3,2%3,7%
F6,3%2,4%
G14,7%4,4%

Lopikerkapel Lopik

Deze verdeling gaat over de 41,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Lopikerkapel vergeleken met Lopik
BouwperiodeStavenLopikerkapelLopik
vóór 194522,1%10,4%
1945–196429,5%10,5%
1965–197410,5%20,9%
1975–199114,7%23,3%
1992–200510,5%16,5%
2006–20141,1%9,1%
2015 en later11,6%9,3%

Lopikerkapel Lopik

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 29,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Lopikerkapel vergeleken met Lopik
WoningtypeStavenLopikerkapelLopik
Vrijstaand37,9%18,9%
Twee-onder-een-kap25,3%22,7%
Hoekwoning11,6%9,5%
Tussenwoning22,1%31,5%
Appartement3,2%15,3%
Onbekend type0,0%2,2%

Lopikerkapel Lopik

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
57,0%
CBS 2024
Installaties
89
38,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
440 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Lopik, Benschop en Polsbroek

Alle buurten in Lopik

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.