Groenpeil

Lopik-Dorp in Lopik

Buurt in wijk Wijk 00 Lopik, Benschop en Polsbroek, gemeente Lopik, postcodegebied 3411. 5.580 inwoners in 2.356 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.422 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,0%.

Woningen
2.356
CBS 2025
Inwoners
5.580
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 400.000
CBS 2025, gemeente € 483.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
63,2%
EP-Online, 1.422 gelabeld
Dekking energielabels
60,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Lopik-Dorp
Labelverdeling Lopik-Dorp
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++1,1%16
A++1,3%19
A+2,0%28
A37,5%533
B21,2%302
C25,8%367
D6,3%90
E2,3%33
F0,9%13
G1,4%20
Totaal gelabeld100%1.422
Ter vergelijking: gemeente Lopik
Ter vergelijking: gemeente Lopik
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%11
A+++3,3%103
A++1,1%36
A+2,5%79
A32,5%1.022
B18,2%573
C23,6%741
D8,0%251
E3,7%115
F2,4%76
G4,4%139
Totaal gelabeld100%3.146
Energielabels Lopik-Dorp vergeleken met Lopik
LabelStavenLopik-DorpLopik
A++++0,1%0,3%
A+++1,1%3,3%
A++1,3%1,1%
A+2,0%2,5%
A37,5%32,5%
B21,2%18,2%
C25,8%23,6%
D6,3%8,0%
E2,3%3,7%
F0,9%2,4%
G1,4%4,4%

Lopik-Dorp Lopik

Deze verdeling gaat over de 60,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Lopik-Dorp vergeleken met Lopik
BouwperiodeStavenLopik-DorpLopik
vóór 19452,6%10,4%
1945–19648,4%10,5%
1965–197422,1%20,9%
1975–199130,1%23,3%
1992–200523,4%16,5%
2006–20146,1%9,1%
2015 en later7,3%9,3%

Lopik-Dorp Lopik

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 30,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Lopik-Dorp vergeleken met Lopik
WoningtypeStavenLopik-DorpLopik
Vrijstaand7,2%18,9%
Twee-onder-een-kap20,3%22,7%
Hoekwoning10,5%9,5%
Tussenwoning40,2%31,5%
Appartement21,0%15,3%
Onbekend type0,8%2,2%

Lopik-Dorp Lopik

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
807
34,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.602 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
28 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Lopik, Benschop en Polsbroek

Alle buurten in Lopik

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.