Groenpeil

Zevender in Lopik

Buurt in wijk Wijk 00 Lopik, Benschop en Polsbroek, gemeente Lopik, postcodegebied 3411. 175 inwoners in 62 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 21 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 19,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,0%.

Woningen
62
CBS 2025
Inwoners
175
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 703.000
CBS 2025, gemeente € 483.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
19,0%
EP-Online, 21 gelabeld
Dekking energielabels
33,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zevender
Labelverdeling Zevender
LabelAandeelWoningen
A+4,8%1
A4,8%1
B9,5%2
C14,3%3
D19,0%4
E19,0%4
F14,3%3
G14,3%3
Totaal gelabeld100%21
Ter vergelijking: gemeente Lopik
Ter vergelijking: gemeente Lopik
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%11
A+++3,3%103
A++1,1%36
A+2,5%79
A32,5%1.022
B18,2%573
C23,6%741
D8,0%251
E3,7%115
F2,4%76
G4,4%139
Totaal gelabeld100%3.146
Energielabels Zevender vergeleken met Lopik
LabelStavenZevenderLopik
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%3,3%
A++0,0%1,1%
A+4,8%2,5%
A4,8%32,5%
B9,5%18,2%
C14,3%23,6%
D19,0%8,0%
E19,0%3,7%
F14,3%2,4%
G14,3%4,4%

Zevender Lopik

Deze verdeling gaat over de 33,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zevender vergeleken met Lopik
BouwperiodeStavenZevenderLopik
vóór 194547,6%10,4%
1945–19649,5%10,5%
1965–197423,8%20,9%
1975–199114,3%23,3%
1992–20054,8%16,5%
2006–20140,0%9,1%
2015 en later0,0%9,3%

Zevender Lopik

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 47,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zevender vergeleken met Lopik
WoningtypeStavenZevenderLopik
Vrijstaand71,4%18,9%
Twee-onder-een-kap19,0%22,7%
Hoekwoning0,0%9,5%
Tussenwoning4,8%31,5%
Appartement0,0%15,3%
Onbekend type4,8%2,2%

Zevender Lopik

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
23
37,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
124 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 00 Lopik, Benschop en Polsbroek

Alle buurten in Lopik

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.