Plein 2 in Meierijstad
Buurt in wijk Schijndel, gemeente Meierijstad, postcodegebied 5481. 315 inwoners in 123 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 55 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 80,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,3%.
- Woningen
- 123
- CBS 2025
- Inwoners
- 315
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 679.000
- CBS 2025, gemeente € 449.000
- Koopwoningen
- 93,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 80,0%
- EP-Online, 55 gelabeld
- Dekking energielabels
- 44,7%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 1,8% | 1 |
| A++ | 1,8% | 1 |
| A+ | 3,6% | 2 |
| A | 45,5% | 25 |
| B | 27,3% | 15 |
| C | 18,2% | 10 |
| D | 1,8% | 1 |
| Totaal gelabeld | 100% | 55 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,5% | 344 |
| A+++ | 5,1% | 1.141 |
| A++ | 2,5% | 561 |
| A+ | 4,9% | 1.094 |
| A | 32,8% | 7.382 |
| B | 17,6% | 3.948 |
| C | 22,7% | 5.094 |
| D | 5,6% | 1.269 |
| E | 3,4% | 761 |
| F | 2,0% | 454 |
| G | 2,0% | 442 |
| Totaal gelabeld | 100% | 22.490 |
| Label | Staven | Plein 2 | Meierijstad |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1,5% | |
| A+++ | 1,8% | 5,1% | |
| A++ | 1,8% | 2,5% | |
| A+ | 3,6% | 4,9% | |
| A | 45,5% | 32,8% | |
| B | 27,3% | 17,6% | |
| C | 18,2% | 22,7% | |
| D | 1,8% | 5,6% | |
| E | 0,0% | 3,4% | |
| F | 0,0% | 2,0% | |
| G | 0,0% | 2,0% |
Plein 2 Meierijstad
Deze verdeling gaat over de 44,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Plein 2 | Meierijstad |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 1,8% | 5,6% | |
| 1945–1964 | 0,0% | 13,0% | |
| 1965–1974 | 0,0% | 15,7% | |
| 1975–1991 | 41,8% | 24,8% | |
| 1992–2005 | 36,4% | 15,9% | |
| 2006–2014 | 16,4% | 13,1% | |
| 2015 en later | 3,6% | 11,9% |
Plein 2 Meierijstad
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Eerste isolatie-eisen
Grootste groep in deze buurt: 41,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.
Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Plein 2 | Meierijstad |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 72,7% | 18,2% | |
| Twee-onder-een-kap | 21,8% | 22,7% | |
| Hoekwoning | 0,0% | 8,7% | |
| Tussenwoning | 5,5% | 25,9% | |
| Appartement | 0,0% | 24,4% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,2% |
Plein 2 Meierijstad
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 74,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 71
- 57,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,7 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 348 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk Schijndel
- Boschweg Noordoost 1.016 woningen
- Boschweg Zuidwest 687 woningen
- Buitengebied Broekkant 136 woningen
- Buitengebied Elderbroek 99 woningen
- Buitengebied Molendijk 259 woningen
- Buitengebied Oetelaar 117 woningen
- Buitengebied Rooiseheide 252 woningen
- De Beemd 1 887 woningen
- De Beemd 3 243 woningen
- De Borne 1 614 woningen
- De Borne 2 107 woningen
- Grevekeur 664 woningen
- Hoevenbraak 948 woningen
- Hopstraat 390 woningen
- Hulzebraak 783 woningen
- Molendijk 66 woningen
- Plein 1 637 woningen
- Plein 3 301 woningen
- Schijndel Centrum 1 579 woningen
- Schijndel Centrum 2 491 woningen
- Schijndel Centrum 3 333 woningen
- Schijndel Centrum 4 215 woningen
- Wijbosch 515 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 44,7% (55 van 123 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.