Postcodegebied 5481 Meierijstad
Postcodegebied 5481 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Meierijstad, gemeente Meierijstad. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 5481 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.682
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 469.229
- CBS 2025
- Label A of B
- 58,8%
- EP-Online, 2.682 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 53
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,7% | 20 |
| A+++ | 2,2% | 59 |
| A++ | 2,1% | 57 |
| A+ | 3,2% | 86 |
| A | 28,3% | 758 |
| B | 22,3% | 598 |
| C | 27,3% | 732 |
| D | 5,8% | 156 |
| E | 4,2% | 112 |
| F | 2,1% | 55 |
| G | 1,8% | 49 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.682 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,7% | 20 | |
| A+++ | 2,2% | 59 | |
| A++ | 2,1% | 57 | |
| A+ | 3,2% | 86 | |
| A | 28,3% | 758 | |
| B | 22,3% | 598 | |
| C | 27,3% | 732 | |
| D | 5,8% | 156 | |
| E | 4,2% | 112 | |
| F | 2,1% | 55 | |
| G | 1,8% | 49 |
Deze verdeling gaat over 2.682 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 7,0% | 188 | |
| 1945–1964 | 10,2% | 273 | |
| 1965–1974 | 7,6% | 205 | |
| 1975–1991 | 45,6% | 1.223 | |
| 1992–2005 | 7,5% | 202 | |
| 2006–2014 | 13,8% | 370 | |
| 2015 en later | 8,2% | 221 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 5481
- Boschweg Noordoost 1.016 woningen
- Boschweg Zuidwest 687 woningen
- Buitengebied Elderbroek 99 woningen
- Buitengebied Oetelaar 117 woningen
- Buitengebied Rooiseheide 252 woningen
- De Beemd 3 243 woningen
- De Borne 1 614 woningen
- De Borne 2 107 woningen
- Grevekeur 664 woningen
- Hoevenbraak 948 woningen
- Hopstraat 390 woningen
- Hulzebraak 783 woningen
- Molendijk 66 woningen
- Plein 1 637 woningen
- Plein 2 123 woningen
- Plein 3 301 woningen
- Schijndel Centrum 1 579 woningen
- Schijndel Centrum 2 491 woningen
- Schijndel Centrum 3 333 woningen
- Schijndel Centrum 4 215 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.