Groenpeil

Schijndel Centrum 2 in Meierijstad

Buurt in wijk Schijndel, gemeente Meierijstad, postcodegebied 5481. 780 inwoners in 491 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 248 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 73,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,3%.

Woningen
491
CBS 2025
Inwoners
780
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 393.000
CBS 2025, gemeente € 449.000
Koopwoningen
48,0%
CBS 2025
Label A of B
73,0%
EP-Online, 248 gelabeld
Dekking energielabels
50,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Schijndel Centrum 2
Labelverdeling Schijndel Centrum 2
LabelAandeelWoningen
A+++2,0%5
A++0,8%2
A+1,2%3
A57,3%142
B11,7%29
C9,3%23
D7,3%18
E6,0%15
F3,2%8
G1,2%3
Totaal gelabeld100%248
Ter vergelijking: gemeente Meierijstad
Ter vergelijking: gemeente Meierijstad
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%344
A+++5,1%1.141
A++2,5%561
A+4,9%1.094
A32,8%7.382
B17,6%3.948
C22,7%5.094
D5,6%1.269
E3,4%761
F2,0%454
G2,0%442
Totaal gelabeld100%22.490
Energielabels Schijndel Centrum 2 vergeleken met Meierijstad
LabelStavenSchijndel Centrum 2Meierijstad
A++++0,0%1,5%
A+++2,0%5,1%
A++0,8%2,5%
A+1,2%4,9%
A57,3%32,8%
B11,7%17,6%
C9,3%22,7%
D7,3%5,6%
E6,0%3,4%
F3,2%2,0%
G1,2%2,0%

Schijndel Centrum 2 Meierijstad

Deze verdeling gaat over de 50,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Schijndel Centrum 2 vergeleken met Meierijstad
BouwperiodeStavenSchijndel Centrum 2Meierijstad
vóór 19456,0%5,6%
1945–196423,0%13,0%
1965–19742,8%15,7%
1975–19914,0%24,8%
1992–200514,5%15,9%
2006–201447,6%13,1%
2015 en later2,0%11,9%

Schijndel Centrum 2 Meierijstad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 47,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Schijndel Centrum 2 vergeleken met Meierijstad
WoningtypeStavenSchijndel Centrum 2Meierijstad
Vrijstaand7,7%18,2%
Twee-onder-een-kap18,1%22,7%
Hoekwoning1,2%8,7%
Tussenwoning4,0%25,9%
Appartement69,0%24,4%
Onbekend type0,0%0,2%

Schijndel Centrum 2 Meierijstad

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
19,0%
CBS 2024
Installaties
75
15,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
376 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Schijndel

Alle buurten in Meierijstad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.