Groenpeil

Hoevelaken-Hogenbrink in Nijkerk

Buurt in wijk Hoevelaken, gemeente Nijkerk, postcodegebied 3871. 1.485 inwoners in 589 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 321 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,3%.

Woningen
589
CBS 2025
Inwoners
1.485
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 605.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
67,6%
EP-Online, 321 gelabeld
Dekking energielabels
54,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Hoevelaken-Hogenbrink
Labelverdeling Hoevelaken-Hogenbrink
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%2
A+++0,9%3
A++0,6%2
A+1,2%4
A29,3%94
B34,9%112
C24,6%79
D2,8%9
E1,6%5
F0,6%2
G2,8%9
Totaal gelabeld100%321
Ter vergelijking: gemeente Nijkerk
Ter vergelijking: gemeente Nijkerk
LabelAandeelWoningen
A++++3,4%410
A+++7,7%932
A++2,1%261
A+3,4%413
A36,3%4.412
B16,4%1.991
C19,7%2.398
D5,5%670
E2,3%281
F1,5%184
G1,7%202
Totaal gelabeld100%12.154
Energielabels Hoevelaken-Hogenbrink vergeleken met Nijkerk
LabelStavenHoevelaken-HogenbrinkNijkerk
A++++0,6%3,4%
A+++0,9%7,7%
A++0,6%2,1%
A+1,2%3,4%
A29,3%36,3%
B34,9%16,4%
C24,6%19,7%
D2,8%5,5%
E1,6%2,3%
F0,6%1,5%
G2,8%1,7%

Hoevelaken-Hogenbrink Nijkerk

Deze verdeling gaat over de 54,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Hoevelaken-Hogenbrink vergeleken met Nijkerk
BouwperiodeStavenHoevelaken-HogenbrinkNijkerk
vóór 19458,4%6,2%
1945–19642,5%10,3%
1965–19742,5%16,8%
1975–199137,7%20,5%
1992–200545,5%16,1%
2006–20141,6%13,4%
2015 en later1,9%16,7%

Hoevelaken-Hogenbrink Nijkerk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 45,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Hoevelaken-Hogenbrink vergeleken met Nijkerk
WoningtypeStavenHoevelaken-HogenbrinkNijkerk
Vrijstaand33,0%12,6%
Twee-onder-een-kap22,7%21,6%
Hoekwoning3,1%10,0%
Tussenwoning27,7%30,8%
Appartement13,4%23,7%
Onbekend type0,0%1,2%

Hoevelaken-Hogenbrink Nijkerk

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
192
32,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
927 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Hoevelaken

Alle buurten in Nijkerk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.