Groenpeil

Hoevelaken-Oranjebuurt-Horstbeek in Nijkerk

Buurt in wijk Hoevelaken, gemeente Nijkerk, postcodegebied 3871. 1.515 inwoners in 572 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 398 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,3%.

Woningen
572
CBS 2025
Inwoners
1.515
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 441.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
73,0%
CBS 2025
Label A of B
61,6%
EP-Online, 398 gelabeld
Dekking energielabels
69,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Hoevelaken-Oranjebuurt-Horstbeek
Labelverdeling Hoevelaken-Oranjebuurt-Horstbeek
LabelAandeelWoningen
A++++6,3%25
A+++9,8%39
A++1,0%4
A+2,5%10
A27,9%111
B14,1%56
C26,9%107
D9,3%37
E1,3%5
F0,8%3
G0,3%1
Totaal gelabeld100%398
Ter vergelijking: gemeente Nijkerk
Ter vergelijking: gemeente Nijkerk
LabelAandeelWoningen
A++++3,4%410
A+++7,7%932
A++2,1%261
A+3,4%413
A36,3%4.412
B16,4%1.991
C19,7%2.398
D5,5%670
E2,3%281
F1,5%184
G1,7%202
Totaal gelabeld100%12.154
Energielabels Hoevelaken-Oranjebuurt-Horstbeek vergeleken met Nijkerk
LabelStavenHoevelaken-Oranjebuurt-HorstbeekNijkerk
A++++6,3%3,4%
A+++9,8%7,7%
A++1,0%2,1%
A+2,5%3,4%
A27,9%36,3%
B14,1%16,4%
C26,9%19,7%
D9,3%5,5%
E1,3%2,3%
F0,8%1,5%
G0,3%1,7%

Hoevelaken-Oranjebuurt-Horstbeek Nijkerk

Deze verdeling gaat over de 69,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Hoevelaken-Oranjebuurt-Horstbeek vergeleken met Nijkerk
BouwperiodeStavenHoevelaken-Oranjebuurt-HorstbeekNijkerk
vóór 19452,3%6,2%
1945–19642,5%10,3%
1965–197465,8%16,8%
1975–19912,5%20,5%
1992–20050,3%16,1%
2006–20149,5%13,4%
2015 en later17,1%16,7%

Hoevelaken-Oranjebuurt-Horstbeek Nijkerk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 65,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Hoevelaken-Oranjebuurt-Horstbeek vergeleken met Nijkerk
WoningtypeStavenHoevelaken-Oranjebuurt-HorstbeekNijkerk
Vrijstaand6,0%12,6%
Twee-onder-een-kap13,6%21,6%
Hoekwoning15,8%10,0%
Tussenwoning55,5%30,8%
Appartement9,0%23,7%
Onbekend type0,0%1,2%

Hoevelaken-Oranjebuurt-Horstbeek Nijkerk

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
218
38,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
777 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
43 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Hoevelaken

Alle buurten in Nijkerk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.