Groenpeil

Hoevelaken-Kleinhoven in Nijkerk

Buurt in wijk Hoevelaken, gemeente Nijkerk, postcodegebied 3871. 1.805 inwoners in 804 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 491 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,5%.

Woningen
804
CBS 2025
Inwoners
1.805
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 526.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
60,1%
EP-Online, 491 gelabeld
Dekking energielabels
61,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hoevelaken-Kleinhoven
Labelverdeling Hoevelaken-Kleinhoven
LabelAandeelWoningen
A++++13,0%64
A+++14,9%73
A++1,8%9
A+0,6%3
A14,3%70
B15,5%76
C31,0%152
D5,3%26
E1,2%6
F1,2%6
G1,2%6
Totaal gelabeld100%491
Ter vergelijking: gemeente Nijkerk
Ter vergelijking: gemeente Nijkerk
LabelAandeelWoningen
A++++3,3%396
A+++7,3%887
A++2,1%257
A+3,3%398
A36,2%4.389
B16,3%1.971
C20,3%2.455
D5,5%667
E2,4%289
F1,6%190
G1,8%213
Totaal gelabeld100%12.112
Energielabels Hoevelaken-Kleinhoven vergeleken met Nijkerk
LabelStavenHoevelaken-KleinhovenNijkerk
A++++13,0%3,3%
A+++14,9%7,3%
A++1,8%2,1%
A+0,6%3,3%
A14,3%36,2%
B15,5%16,3%
C31,0%20,3%
D5,3%5,5%
E1,2%2,4%
F1,2%1,6%
G1,2%1,8%

Hoevelaken-Kleinhoven Nijkerk

Deze verdeling gaat over de 61,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hoevelaken-Kleinhoven vergeleken met Nijkerk
BouwperiodeStavenHoevelaken-KleinhovenNijkerk
vóór 19452,9%6,3%
1945–19642,4%10,4%
1965–19742,2%16,7%
1975–199158,5%20,8%
1992–20053,1%16,2%
2006–20141,0%13,5%
2015 en later29,9%16,1%

Hoevelaken-Kleinhoven Nijkerk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 58,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hoevelaken-Kleinhoven vergeleken met Nijkerk
WoningtypeStavenHoevelaken-KleinhovenNijkerk
Vrijstaand17,9%12,6%
Twee-onder-een-kap19,3%21,9%
Hoekwoning11,6%9,7%
Tussenwoning32,4%31,0%
Appartement18,3%23,5%
Onbekend type0,4%1,2%

Hoevelaken-Kleinhoven Nijkerk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
359
44,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.509 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
25 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Hoevelaken

Alle buurten in Nijkerk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.