Groenpeil

Hoevelaken-Middelaar in Nijkerk

Buurt in wijk Hoevelaken, gemeente Nijkerk, postcodegebied 3871. 1.170 inwoners in 449 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 234 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 93,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,3%.

Woningen
449
CBS 2025
Inwoners
1.170
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 608.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
93,6%
EP-Online, 234 gelabeld
Dekking energielabels
52,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Hoevelaken-Middelaar
Labelverdeling Hoevelaken-Middelaar
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%1
A+++0,9%2
A++0,4%1
A+8,1%19
A70,5%165
B13,2%31
C1,7%4
D1,3%3
E0,4%1
F1,3%3
G1,7%4
Totaal gelabeld100%234
Ter vergelijking: gemeente Nijkerk
Ter vergelijking: gemeente Nijkerk
LabelAandeelWoningen
A++++3,4%410
A+++7,7%932
A++2,1%261
A+3,4%413
A36,3%4.412
B16,4%1.991
C19,7%2.398
D5,5%670
E2,3%281
F1,5%184
G1,7%202
Totaal gelabeld100%12.154
Energielabels Hoevelaken-Middelaar vergeleken met Nijkerk
LabelStavenHoevelaken-MiddelaarNijkerk
A++++0,4%3,4%
A+++0,9%7,7%
A++0,4%2,1%
A+8,1%3,4%
A70,5%36,3%
B13,2%16,4%
C1,7%19,7%
D1,3%5,5%
E0,4%2,3%
F1,3%1,5%
G1,7%1,7%

Hoevelaken-Middelaar Nijkerk

Deze verdeling gaat over de 52,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Hoevelaken-Middelaar vergeleken met Nijkerk
BouwperiodeStavenHoevelaken-MiddelaarNijkerk
vóór 19453,8%6,2%
1945–19640,9%10,3%
1965–19742,1%16,8%
1975–19910,4%20,5%
1992–200549,6%16,1%
2006–201434,6%13,4%
2015 en later8,5%16,7%

Hoevelaken-Middelaar Nijkerk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 49,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Hoevelaken-Middelaar vergeleken met Nijkerk
WoningtypeStavenHoevelaken-MiddelaarNijkerk
Vrijstaand25,2%12,6%
Twee-onder-een-kap20,9%21,6%
Hoekwoning6,4%10,0%
Tussenwoning14,5%30,8%
Appartement32,9%23,7%
Onbekend type0,0%1,2%

Hoevelaken-Middelaar Nijkerk

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
162
36,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
666 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Hoevelaken

Alle buurten in Nijkerk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.