Groenpeil

Boerenburg Oost in Noordwijk

Buurt in wijk Noordwijk Binnen, gemeente Noordwijk, postcodegebied 2203. 1.575 inwoners in 800 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 474 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,1%.

Woningen
800
CBS 2025
Inwoners
1.575
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 398.000
CBS 2025, gemeente € 516.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
52,5%
EP-Online, 474 gelabeld
Dekking energielabels
59,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Boerenburg Oost
Labelverdeling Boerenburg Oost
LabelAandeelWoningen
A++0,2%1
A+0,6%3
A21,7%103
B30,0%142
C30,6%145
D11,4%54
E4,0%19
F0,8%4
G0,6%3
Totaal gelabeld100%474
Ter vergelijking: gemeente Noordwijk
Ter vergelijking: gemeente Noordwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%99
A+++8,0%1.133
A++1,7%244
A+3,4%474
A32,2%4.543
B17,1%2.414
C20,6%2.904
D7,2%1.018
E4,6%650
F2,4%339
G2,2%307
Totaal gelabeld100%14.125
Energielabels Boerenburg Oost vergeleken met Noordwijk
LabelStavenBoerenburg OostNoordwijk
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%8,0%
A++0,2%1,7%
A+0,6%3,4%
A21,7%32,2%
B30,0%17,1%
C30,6%20,6%
D11,4%7,2%
E4,0%4,6%
F0,8%2,4%
G0,6%2,2%

Boerenburg Oost Noordwijk

Deze verdeling gaat over de 59,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Boerenburg Oost vergeleken met Noordwijk
BouwperiodeStavenBoerenburg OostNoordwijk
vóór 19450,8%9,3%
1945–19640,0%12,8%
1965–197498,9%14,8%
1975–19910,2%22,3%
1992–20050,0%12,2%
2006–20140,0%16,7%
2015 en later0,0%12,0%

Boerenburg Oost Noordwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 98,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Boerenburg Oost vergeleken met Noordwijk
WoningtypeStavenBoerenburg OostNoordwijk
Vrijstaand2,3%8,3%
Twee-onder-een-kap4,9%13,2%
Hoekwoning1,7%7,9%
Tussenwoning15,4%30,5%
Appartement75,7%37,1%
Onbekend type0,0%3,0%

Boerenburg Oost Noordwijk

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
36,0%
CBS 2024
Installaties
227
28,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
495 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Noordwijk Binnen

Alle buurten in Noordwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.