Groenpeil

Calorama in Noordwijk

Buurt in wijk Noordwijk Binnen, gemeente Noordwijk, postcodegebied 2201. 475 inwoners in 192 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 130 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,1%.

Woningen
192
CBS 2025
Inwoners
475
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 448.000
CBS 2025, gemeente € 516.000
Koopwoningen
38,0%
CBS 2025
Label A of B
63,8%
EP-Online, 130 gelabeld
Dekking energielabels
67,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Calorama
Labelverdeling Calorama
LabelAandeelWoningen
A20,0%26
B43,8%57
C28,5%37
D6,2%8
E0,8%1
F0,8%1
Totaal gelabeld100%130
Ter vergelijking: gemeente Noordwijk
Ter vergelijking: gemeente Noordwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%99
A+++8,0%1.133
A++1,7%244
A+3,4%474
A32,2%4.543
B17,1%2.414
C20,6%2.904
D7,2%1.018
E4,6%650
F2,4%339
G2,2%307
Totaal gelabeld100%14.125
Energielabels Calorama vergeleken met Noordwijk
LabelStavenCaloramaNoordwijk
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%8,0%
A++0,0%1,7%
A+0,0%3,4%
A20,0%32,2%
B43,8%17,1%
C28,5%20,6%
D6,2%7,2%
E0,8%4,6%
F0,8%2,4%
G0,0%2,2%

Calorama Noordwijk

Deze verdeling gaat over de 67,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Calorama vergeleken met Noordwijk
BouwperiodeStavenCaloramaNoordwijk
vóór 19450,0%9,3%
1945–196488,5%12,8%
1965–19740,0%14,8%
1975–19910,0%22,3%
1992–200511,5%12,2%
2006–20140,0%16,7%
2015 en later0,0%12,0%

Calorama Noordwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 88,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Calorama vergeleken met Noordwijk
WoningtypeStavenCaloramaNoordwijk
Vrijstaand7,7%8,3%
Twee-onder-een-kap18,5%13,2%
Hoekwoning0,8%7,9%
Tussenwoning73,1%30,5%
Appartement0,0%37,1%
Onbekend type0,0%3,0%

Calorama Noordwijk

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
66,0%
CBS 2024
Installaties
75
39,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
201 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Noordwijk Binnen

Alle buurten in Noordwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.