Groenpeil

Kern Binnen Noord in Noordwijk

Buurt in wijk Noordwijk Binnen, gemeente Noordwijk, postcodegebied 2201 en postcodegebied 2203. 2.410 inwoners in 1.288 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 861 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,1%.

Woningen
1.288
CBS 2025
Inwoners
2.410
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 366.000
CBS 2025, gemeente € 516.000
Koopwoningen
43,0%
CBS 2025
Label A of B
66,0%
EP-Online, 861 gelabeld
Dekking energielabels
66,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kern Binnen Noord
Labelverdeling Kern Binnen Noord
LabelAandeelWoningen
A+++0,1%1
A++1,9%16
A+2,8%24
A46,3%399
B14,9%128
C15,3%132
D7,2%62
E4,9%42
F4,1%35
G2,6%22
Totaal gelabeld100%861
Ter vergelijking: gemeente Noordwijk
Ter vergelijking: gemeente Noordwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%99
A+++8,0%1.133
A++1,7%244
A+3,4%474
A32,2%4.543
B17,1%2.414
C20,6%2.904
D7,2%1.018
E4,6%650
F2,4%339
G2,2%307
Totaal gelabeld100%14.125
Energielabels Kern Binnen Noord vergeleken met Noordwijk
LabelStavenKern Binnen NoordNoordwijk
A++++0,0%0,7%
A+++0,1%8,0%
A++1,9%1,7%
A+2,8%3,4%
A46,3%32,2%
B14,9%17,1%
C15,3%20,6%
D7,2%7,2%
E4,9%4,6%
F4,1%2,4%
G2,6%2,2%

Kern Binnen Noord Noordwijk

Deze verdeling gaat over de 66,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kern Binnen Noord vergeleken met Noordwijk
BouwperiodeStavenKern Binnen NoordNoordwijk
vóór 194519,0%9,3%
1945–196430,5%12,8%
1965–19740,3%14,8%
1975–199110,5%22,3%
1992–200522,5%12,2%
2006–201417,0%16,7%
2015 en later0,1%12,0%

Kern Binnen Noord Noordwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 30,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kern Binnen Noord vergeleken met Noordwijk
WoningtypeStavenKern Binnen NoordNoordwijk
Vrijstaand3,3%8,3%
Twee-onder-een-kap14,5%13,2%
Hoekwoning7,7%7,9%
Tussenwoning31,0%30,5%
Appartement43,6%37,1%
Onbekend type0,0%3,0%

Kern Binnen Noord Noordwijk

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
30,0%
CBS 2024
Installaties
281
21,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
819 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Noordwijk Binnen

Alle buurten in Noordwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.