Groenpeil

Grashoek in Noordwijk

Buurt in wijk Noordwijk Binnen, gemeente Noordwijk, postcodegebied 2203. 945 inwoners in 407 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 181 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,1%.

Woningen
407
CBS 2025
Inwoners
945
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 445.000
CBS 2025, gemeente € 516.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
38,7%
EP-Online, 181 gelabeld
Dekking energielabels
44,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Grashoek
Labelverdeling Grashoek
LabelAandeelWoningen
A13,3%24
B25,4%46
C47,5%86
D10,5%19
E1,7%3
F1,1%2
G0,6%1
Totaal gelabeld100%181
Ter vergelijking: gemeente Noordwijk
Ter vergelijking: gemeente Noordwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%99
A+++8,0%1.133
A++1,7%244
A+3,4%474
A32,2%4.543
B17,1%2.414
C20,6%2.904
D7,2%1.018
E4,6%650
F2,4%339
G2,2%307
Totaal gelabeld100%14.125
Energielabels Grashoek vergeleken met Noordwijk
LabelStavenGrashoekNoordwijk
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%8,0%
A++0,0%1,7%
A+0,0%3,4%
A13,3%32,2%
B25,4%17,1%
C47,5%20,6%
D10,5%7,2%
E1,7%4,6%
F1,1%2,4%
G0,6%2,2%

Grashoek Noordwijk

Deze verdeling gaat over de 44,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Grashoek vergeleken met Noordwijk
BouwperiodeStavenGrashoekNoordwijk
vóór 19450,0%9,3%
1945–19640,0%12,8%
1965–19740,0%14,8%
1975–1991100,0%22,3%
1992–20050,0%12,2%
2006–20140,0%16,7%
2015 en later0,0%12,0%

Grashoek Noordwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Grashoek vergeleken met Noordwijk
WoningtypeStavenGrashoekNoordwijk
Vrijstaand0,0%8,3%
Twee-onder-een-kap8,3%13,2%
Hoekwoning6,1%7,9%
Tussenwoning64,1%30,5%
Appartement21,5%37,1%
Onbekend type0,0%3,0%

Grashoek Noordwijk

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
127
31,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
357 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Noordwijk Binnen

Alle buurten in Noordwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.