Groenpeil

Den Esch in Oost Gelre

Buurt in wijk Wijk 01 Lichtenvoorde, gemeente Oost Gelre, postcodegebied 7131. 235 inwoners in 112 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 61 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 42,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,5%.

Woningen
112
CBS 2025
Inwoners
235
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 329.000
CBS 2025, gemeente € 341.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
42,6%
EP-Online, 61 gelabeld
Dekking energielabels
54,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Den Esch
Labelverdeling Den Esch
LabelAandeelWoningen
A+++3,3%2
A++1,6%1
A11,5%7
B26,2%16
C50,8%31
D1,6%1
E3,3%2
F1,6%1
Totaal gelabeld100%61
Ter vergelijking: gemeente Oost Gelre
Ter vergelijking: gemeente Oost Gelre
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%103
A+++2,0%152
A++2,8%211
A+2,6%195
A28,4%2.129
B17,2%1.292
C26,7%1.998
D7,5%565
E5,1%385
F2,8%212
G3,3%251
Totaal gelabeld100%7.493
Energielabels Den Esch vergeleken met Oost Gelre
LabelStavenDen EschOost Gelre
A++++0,0%1,4%
A+++3,3%2,0%
A++1,6%2,8%
A+0,0%2,6%
A11,5%28,4%
B26,2%17,2%
C50,8%26,7%
D1,6%7,5%
E3,3%5,1%
F1,6%2,8%
G0,0%3,3%

Den Esch Oost Gelre

Deze verdeling gaat over de 54,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Den Esch vergeleken met Oost Gelre
BouwperiodeStavenDen EschOost Gelre
vóór 19451,6%9,8%
1945–19644,9%12,3%
1965–19744,9%18,0%
1975–199188,5%28,8%
1992–20050,0%16,7%
2006–20140,0%8,4%
2015 en later0,0%6,0%

Den Esch Oost Gelre

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 88,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Den Esch vergeleken met Oost Gelre
WoningtypeStavenDen EschOost Gelre
Vrijstaand9,8%20,6%
Twee-onder-een-kap29,5%25,7%
Hoekwoning13,1%8,6%
Tussenwoning47,5%21,3%
Appartement0,0%18,8%
Onbekend type0,0%5,0%

Den Esch Oost Gelre

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
43
38,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
185 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Lichtenvoorde

Alle buurten in Oost Gelre

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.